АКЦЕНТИ

Поділитися
Висновок Венеційської комісії з імплементації результатів референдуму в Україні майже збігаєть...
Висновок Венеційської комісії з імплементації результатів референдуму в Україні майже збігається з висновком Конституційного суду України про відповідність нормам Конституції президентського законопроекту з цього питання, вважає голова КС Віктор Скомороха. В інтерв’ю журналістам у понеділок в Києві він зазначив, що в обох документах «є збіги», і Венеційська комісія «лише змістила акценти».

Так, КС вказав на необхідність внесення уточнень до президентського законопроекту, які передбачають, зокрема, повніше формулювання депутатської недоторканності і запровадження разом із поняттям «парламентська більшість» гарантій діяльності парламентської меншості. Венеційська комісія також наголосила на необхідності передбачити в Конституції можливість захисту депутатів від незаконного арешту і нечіткості підстав для розпуску парламенту у випадку, якщо протягом 30 днів не буде сформовано парламентської більшості.

В.Скомороха нагадав, що КС визнав таким, що не відповідає нормам Конституції, законопроект з імплементації, розроблений народними депутатами. Вене-ційська комісія, як сказав В.Скомороха, визнала більшість пунктів депутатського законопроекту неактуальними через збіг їх із пунктами президентського законопроекту. Водночас вона зазначила, що пропозиції депутатів про двопалатний парламент «є одним із можливих варіантів тлумачення результатів референдуму», повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

«Однак слід бачити й те, що народні депутати порушили питання про створення парламент- ської республіки», — підкреслив голова КС, додавши, що депутатський законопроект передбачає зміни в розділах I, III і ХІІІ Конституції, для ініціювання яких необхідні 300 голосів, а законопроект підписано лише 152 народними депутатами.

Законопроекти з імплементації результатів референдуму, подані до парламенту Президентом України Леонідом Кучмою і 152 народними депутатами, було розглянуто парламентом і передано в КС, щоб той зробив висновок про відповідність нормам Основного Закону. 29 червня КС визнав конституційним президентський законопроект із незначними застереженнями і 13 липня відхилив депутатський. Нещодавно Венеційська комісія визнала неприйнятними в президентському законопроекті формулювання щодо недоторканності народних депутатів і підстави для розпуску парламенту, якщо протягом 30 днів не буде сформовано постійно діючої парламентської більшості.

Як відомо, на референдумі 16 квітня 2000 року понад 80% виборців підтримали всі 4 питання: про право Президента достроково припиняти повноваження парламенту у випадку, якщо протягом місяця Верховна Рада не змогла сформувати парламентської більшості або протягом 3-х місяців не затвердила проект держ-бюджету України; про скасування депутатського імунітету, про скорочення кількості депутатів парламенту з 450 до 300, про необхідність формування двопалатного парламенту в країні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі