А прокурор Федюк… не в курсі справи

Поділитися
Програма захисту свідків: десять років за співпрацю з правоохоронцями.

Апеляційний суд м. Києва оприлюднив вирок стосовно колишніх співробітників міліції Гончарова (посмертно), Гайдая, Лисенка, Киселевича, Навроцького та інших, більше десятка осіб, - у справі про так звану банду міліцейських перевертнів, що діяли на території Києва та Київської області, про яку неодноразово докладно розповідало наше видання.

Замість чотирьох довічних строків, які логічно «напрошувалися» за матеріалами справи, залишилося два. Ще двоє, зокрема підлеглий Пукача Лисенко (старший щодо трупів, який переміщував тіла жертв у власній автівці), відбулися легким переляком, вдало «зіскочивши» з довічного строку. Засуджених визнали винними у скоєнні бандитизму, навмисних убивств, розбоїв та інших злочинів. Отже, суд призначив покарання двом підсудним у вигляді довічного позбавлення волі, решті - від 10 до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Колишні працівники міліції позбавлені офіцерських звань. Щодо організатора та учасника банди І.Гончарова кримінальну справу закрито у зв’язку з його смертю.

Працівники органів внутрішніх справ, які припинили діяльність банди, неодноразово висловлювали впевненість, зокрема на сторінках DT.UA, що якби не свідчення члена банди Юрія Нестерова, який ніколи не носив міліцейських погонів, справу про банду міліцейських перевертнів не було б розкрито. Керівництво МВС і Генеральної прокуратури обіцяло Нестерову пом’якшити його покарання, гарантували навіть звільнення від карної відповідальності - закон передбачає таку можливість у схожих випадках. Потім про свої гарантії правоохоронці забули. У суді представник прокуратури раптом почав клопотатися про… 12 років позбавлення волі для Нестерова. Зрештою, суд присудив його до десяти років і шести місяців позбавлення волі. Тепер більшість із тих, хто потрапив за ґрати завдяки свідченням Юрія Нестерова, вийдуть на волю набагато раніше за нього.

Тут-таки «з’ясувалося», що представник обвинувачення… про жодні гарантії взагалі не чув, а у справі, за його словами, про це немає ані слова. У кожному разі, саме так прокурор Юрій Федюк відповів на незручне запитання журналістів про очевидну неадекватність вироку Юрію Нестерову, вдаючи, ніби поняття не має, що матеріали, які стосуються програми захисту свідка, зі зрозумілих причин не зберігаються у відповідній кримінальній справі. Зліпивши таку відмазку, як висловлюються прокурорські підопічні, Юрій Федюк у чудовому гуморі залишив суд.

Присутніх на засіданні працівників органів внутрішніх справ, які розкрили діяльність банди, вирок вразив. Один із них, підполковник ГУБОЗ Владислав Кошмяков, заявив: «Якщо прокуратура стверджує, буцім у справі немає жодних підтверджень того, що Юрій Нестеров перебував у нас на особливому становищі як людина, завдяки котрій було розкрито низку тяжких злочинів, скоєних бандою, -то з яких міркувань Нестеров тепер утримується в ізоляторі СБУ, а не в СІЗО - разом із членами банди? І, взагалі, не зрозуміло, що співробітники УБОЗ робили понад сім років за постановою тієї ж таки ГПУ, забезпечуючи виконання програми захисту свідків стосовно Ю.Нестерова. Таким чином, виходить, що ГПУ своїм рішенням фактично поставила хрест на Ю.Нестерові як на відпрацьованому матеріалі, відправивши його в місця позбавлення волі разом із тими, хто опинився там завдяки його показанням. За «законами» кримінального світу, це рівнозначне його ліквідації».

Крім того, за словами В.Кошмякова, з цієї справи виділено близько 80 томів щодо невстановлених слідством осіб, фігурує там і Тарас Вознюк, оголошений у державний розшук, а в оперативній справі містяться матеріали ще як мінімум стосовно п’яти вбивств…

Отож очевидно: говорити про закінчення справи перевертнів передчасно, і є всі підстави припускати, що вона продовжиться, коли набуде чинності рішення суду про довічні строки й до засуджених зможе «повернутися пам’ять». Цього дуже остерігаються «невстановлені слідством особи», котрі перебувають нині на волі.

Але в МВС поставили свою крапку в цій справі, наче зробивши подарунок членам банди: акурат до вироку суду звільнили зі служби вже всіх без винятку співробітників, які входили до складу оперативно-слідчої групи, що викрила цю банду…

Коли присутні на процесі свідки, родичі та журналісти вийшли із залу судових засідань, засуджені дружно накинулися на Юрія Нестерова. Конвой припинив бійку, й Нестерова повели в окреме приміщення.

На запитання журналістів, чи не жалкує свідок-обвинувачуваний, а тепер - засуджений Юрій Нестеров, що прийняв колись рішення сприяти правоохоронним органам у розкритті злочинів банди, він сказав: «Особливо не жалкую. Сподіваюся, все одно колись вийду з в’язниці. Що зроблено, те зроблено, зате тепер усі можуть оцінити, що таке гарантії держави, прокурора, суду, МВС».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі