Зніми свій поліцейський шолом!

Поділитися
Звісно, більшість протестувальників - звичайні громадяни, обурені планомірним урізанням соціальних пільг, підвищенням податків та роздуванням зовнішнього боргу замість обіцяного створення нових робочих місць. Тим часом керівництво італійського уряду вже назвало цей протестний рух не інакше як загрозою демократії.

За останні кілька днів Італією прокотилася хвиля масових протестів проти високих податків і загальної економічної політики Енріко Летта.

Минулого понеділка, за два дні до голосування в парламенті вотуму довіри урядові, громадський рух "Форконі" ("Вила"), який об'єднав працівників сільського господарства та сфери вантажних перевезень, організував акцію "Зупинимо Італію!".
Її метою було - перекрити технікою і "живим щитом" ключові транспортні магістралі країни, у т.ч. ті, котрі поєднують Італію з Францією.

Уже через день страйки охопили близько 100 міст у таких областях, як П'ємонт, Ломбардія, Лігурія, Лаціо, Тоскана, Сицилія. Вони супроводжувалися сутичками з силами правопорядку, нищенням майна, блокуванням автомобільних шляхів та залізничного сполучення, а також спробами захоплення адміністративних будівель. Не обійшлося і без потерпілих: у Туріні зазнали поранень 14 працівників поліції, знищено кілька поліцейських машин. Жертвами страйкарів ставали й ті, хто намагався порушити принцип "корпоративної солідарності" та продовжувати працювати.

Винесення вотуму довіри уряду в парламенті ще більше підігріло страйкуючих, які публічно пригрозили добратися наступного тижня до Рима й "від імені всієї Італії" взяти владу у свої руки.

Рух "Форконі" зародився 2012 р. на Сицилії - у розпал політики жорсткої економії уряду Маріо Монті. Нагадаємо, що попередній прем'єр, завдяки своїй рішучості у "затягуванні пасків", мав незаперечний авторитет серед більшості європейських та американських лідерів, однак був, м'яко кажучи, абсолютно не зрозумілий італійському електорату. Остаточний вирок йому винесли під час останніх виборів у країні, що відбулися в лютому нинішнього року, коли політична сила Монті "Громадянський вибір" заледве змогла подолати виборчий поріг і ввійти в парламент.

Ще влітку 2012 р. сицилійські фермери, протестуючи проти підвищення цін на бензин, майже на тиждень заблокували транспортне сполучення у своєму регіоні, що коштувало італійській економіці приблизно 500 млн євро. Але тоді йшлося про виключно мирні акції протесту.

Цього разу під прапорами "Форконі" виступили також представники ультрарадикальних організацій правого та лівого спрямувань, у т.ч. анархісти, антиглобалісти й навіть футбольні фанати. За інформацією італійських правоохоронців, до акцій протесту причетні активісти радикальних угруповань "Форца Нуова", "НоТав" і "КазаПаунд" (девіз останніх - "Тільки твоя лють змінить країну!").

Звісно, більшість протестувальників - звичайні громадяни, обурені планомірним урізанням соціальних пільг, підвищенням податків та роздуванням зовнішнього боргу замість обіцяного створення нових робочих місць. Не забуваймо, що Італія переживає не найкращі часи, і рівень безробіття серед молоді - один із найвищих у Європі. Сьогодні ця цифра сягає 40%.

Тим часом керівництво італійського уряду вже назвало цей протестний рух не інакше як загрозою демократії. Прем'єр-міністр Італії Енріко Летта заявив: маніфестанти представляють дуже незначні соціальні групи, які не мають жодного морального права виступати від імені "всього італійського народу". Віце-прем'єр і міністр внутрішніх справ Італії Анжеліно Альфано висловив серйозну стурбованість подіями, що відбуваються, і підтвердив готовність сил правопорядку забезпечити свободу та безпеку громадян, не допустити масових безладів під час акцій протесту.

Дії окремих груп маніфестантів, що явно суперечать закону, вже примусили керівників "Форконі" "відхреститися" від найагресивніших інцидентів, які, за їхніми словами, є не більш ніж провокаціями і не входили в задум організаторів. Не змогли повною мірою скористатися акціями протесту для власного піару й представники опозиції.

Епатажний Сільвіо Берлусконі, який ще днями заявляв про готовність привітати акції протесту "Форконі" в Римі, з низки причин відклав зустріч із протестувальниками. Під оплески депутатів Енріко Летта вказав пальцем на лідера руху "П'ять зірок" Беппе Грілло (який контролює майже третину місць у парламенті Італії), звинувативши його політсилу в підбурюванні маніфестантів до непокори.

Тим часом увагу громадськості привернули неординарні дії деяких представників поліції у забезпеченні правопорядку під час акцій протесту. Вони просто зняли свої шоломи перед мітингувальниками. Відповідне відео облетіло всі місцеві ЗМІ, правда, в різній інтерпретації.

Маніфестанти потрактували це як знак солідарності з ними сил охорони правопорядку. Деякі коментатори пояснили такий жест банальним закінченням маніфестації (що, втім, мало відповідає ситуації, показаній на відео). Міністр внутрішніх справ Італії Анжеліно Альфано заявив, що зазначений крок був спрямований на зняття напруженості між агресивно налаштованими мітингувальниками та органами правопорядку. Хай там як, а було це дуже ефектно і, головне, результативно. Такий обеззброюючий жест явно сприяв умиротворенню маніфестантів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі