Україна стане асоційованим членом Митного союзу

Поділитися
Україна стане асоційованим членом Митного союзу
Робочі групи погодили, що буде запроваджено посаду представника України в МС. Одним із кандидатів є заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимир Макуха.

За даними DT.UA, після зустрічі президентів Віктора Януковича і Володимира Путіна 4 березня уряди обох країн отримали завдання знайти формулу співробітництва України з Митним союзом, прийнятну для обох сторін (пропонована українською стороною формула "3+1" не розглядалася як заперечена раніше російською стороною). Відповідальними за роботу з узгодження формату призначено українського віце-прем'єра Юрія Бойка і першого віце-прем'єра уряду РФ Ігоря Шувалова.

За інформацією DT.UA, цього тижня в Москві побувала українська делегація (до неї ввійшли віце-прем'єр Ю.Бойко, міністр юстиції О.Лавринович, перший заступник міністра закордонних справ Р.Демченко та очільник зовнішньополітичного управління АП А.Гончарук). У результаті консультацій з російською стороною на рівні робочих груп було досягнуто домовленості про асоційоване членство України в МС.

"Оскільки такий формат участі в МС є безпрецедентним, створення його юридичної бази ще попереду. Зроблено це має бути в найближчі два місяці", - стверджує джерело DT.UA у Кабміні. Передбачається, що цей формат надасть Україні доступ до всіх документів Митного союзу, а також можливість для її представників вивчати практику ухвалення рішень у МС, перебуваючи на всіх засіданнях її органів як спостерігач - без права голосу. Також передбачається розробити програму секторального співробітництва України з МС.

Робочі групи погодили, що буде запроваджено посаду представника України в МС. Одним із кандидатів є заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимир Макуха.

За словами джерела DT.UA, створення нового формату співробітництва з Митним союзом - асоційованого членства - дасть Росії змогу не тільки наблизити до МС Україну, а й розв'язати проблему Киргизії (яка бажає вступити в МС, але є малоцікавою для Москви) і Таджикистану (який Москва хотіла б бачити в МС, але згоди Душанбе поки що не дістала).

Що стосується України, то, за словами джерела, "її асоційоване членство буде розраховано мінімум на два роки, після закінчення яких Київ, придивившись до МС ближче й визначившись у своїх відносинах з ЄС, повинен буде ухвалити остаточне рішення щодо можливості повномасштабного членства в Митному союзі".

Нагадаємо, що про можливість асоційованого членства України в МС ще 29 січня на засіданні Європейської Бізнес Асоціації заявив очільник українського МЗС Леонід Кожара. "Історія існування багатьох економічних об'єднань свідчить про те, що будь-яка країна може знайти точки дотику, яким чином співробітничати з тими чи іншими економічними організаціями. Можна говорити і про статус асоційованого членства, і про часткове приєднання до тих чи інших статутних документів", - пояснив міністр закордонних справ України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі