"Довгий" шлях у депутати

Поділитися
Щойно завершилася реєстрація кандидатів у народні депутати, а виборча кампанія на Кіровоградщині вже в розпалі. Деякі кандидати, як той-таки Олесь Довгий, розпочали її фактично ще в серпні, використовуючи вітально-подарунковий потенціал серпнево-вересневих свят.

Щойно завершилася реєстрація кандидатів у народні депутати, а виборча кампанія на Кіровоградщині вже в розпалі. Деякі кандидати, як той-таки Олесь Довгий, розпочали її фактично ще в серпні, використовуючи вітально-подарунковий потенціал серпнево-вересневих свят. Власне, як це було і 2 роки тому, коли нашу область політично бетонувала єдина команда - чудо-п'ятірка (за кількістю мажоритарних округів) Партії регіонів під керівництвом тодішнього голови ОДА Сергія Ларіна. Очевидно, ситуація відтоді кардинально не змінилась, у глибинці багато хто й досі готовий голосувати за гречку чи пластикові вікна у школі (хоч якась синиця у жмені!)…

Чудасії є, чи буде чудо?

Ще влітку один із довгограючих народних депутатів, член мало не всіх єдиних команд влади Олександр Єдін (Знам'янський 102 округ) розмістив свої передвиборні білборди. Мало віриться, що причиною відмови знову в'їхати у Верховну Раду на бідності та недостатній поінформованості степової глибинки стали факти обливання фарбою збільшеного зображення його обличчя, але від балотування він відмовився. Округ тут-таки "осідлав" член сумнозвісної команди Черновецького Олесь Довгий. Стільки "джинси" у місцевих ЗМІ, скільки сипле на земляків (його дід і батько з наших країв) молодий кандидат, Кіровоградщина не бачила з часів "єдиної команди".

Усе в Довгого мало йти за планом. Так, не вийшло стати офіційним кандидатом від блоку Петра Порошенка, але вдалося домогтися відсутності сильного конкурента від провладного блоку. Абсолютно не відомий на Кіровоградщині порошенківець Вадим Бойко взагалі губиться на тлі чотирьох Вікторів Бойків. У чітко розроблений сценарій влягалися й добре підготовлені та зрежисовані зустрічі із "вдячними виборцями", картинки з яких мали стати важливим аргументом для тих, хто сумнівається, але готовий бути з більшістю.

Та план несподівано зірвався в центрі округу - залізничному містечку Знам'янці. Крім лояльних, підвезених заздалегідь виборців, на зустріч прийшли й ті, хто критично налаштований до зальотного кандидата. Їх намагалися не пустити до залу, і це натиснуло на спусковий гачок загального невдоволення. Олеся Довгого не захотіли слухати, закидали яйцями, посадили в машину й показали на дорогу: "Геть зі Знам'янки!" Ця подія набула широкого резонансу не лише на території округу. А загальноукраїнський розголос отримали перипетії у ЦВК із ще одним кандидатом по цьому ж округу – Олегом Долгим, на якого напали молодики характерної зовнішності, примушуючи відмовитися від балотування. Щоби його раптом не сплутали з Довгим?

Слід віддати належне політтехнологам Олеся Довгого. Навіть із таких скандальних ситуацій вони намагаються витягнути максимум користі для свого кандидата. І вже у місцевих ЗМІ з'являється звернення невідомих (прізвища не вказано) активістів "Народного фронту" (?) на чолі з так само досі не відомим на Кіровоградщині кандидатом у народні депутати Сергієм Либегою до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, в якому ті вимагають не допустити отримання мандата народної довіри колишнім співробітником місцевої водної міліції Олегом Долгим, який, як стверджують автори звернення, був помічений у численних корупційних скандалах. І цей найбільший і найстрашніший прислужник попередньої влади, а нині пенсіонер, дестабілізує, як пишуть у зверненні, ситуацію на окрузі з метою придушення вільного вибору громадою свого представника у Верховній Раді.

Зрозуміло, що це звернення - абсолютний фейк, розрахований на непоінформованість і небажання багатьох людей заглиблюватись у тонкощі політичного процесу. А таких у глибинці переважна більшість.

На них розраховані й публікації про те, що, мовляв, родина Довгих давно знається з Порошенками, що Олесь фактично рука президента (а той має на Кіровоградщині досить високий рівень підтримки) на окрузі. Так само й прогноз нумерологів, які за датами народжень кандидатів, певна річ, визнали, що найбільше підходить статус депутата Олесеві Довгому…

Цілком можливо, що все це може й спрацювати, тим більше що серйозного опонента Довгому на окрузі немає. Фактичною альтернативою йому міг би стати ведучий кіровоградського Майдану Андрій Лаврусь, але за ним - ні досвіду, ні команди, ні грошей. Хіба що станеться чудо…

Батько з сином проти чоловіка й дружини

Сталося неочікуване у 99-му, з центром у Кіровограді, окрузі. Ще у вересні місто рясніло білбордами з портретом діючого депутата Андрія Табалова з новим месиджем: "Безпартійний, значить близький до народу!". Усі сприймали ці слова, як гасло нової виборчої кампанії. Та наприкінці вересня Андрій Табалов публічно відмовився від своєї участі в ній. Дехто вважає, що це правильний крок: мовляв шансів у нього було небагато. Два роки тому він став депутатом у результаті жорсткої конкуренції з правою рукою тодішнього голови ОДА Олександром Шаталовим (і він, і Ларін не ризикнули йти по мажоритарці і займають 30 та 6 місця у списках опозиційного блоку).

Їх із батьком (Олександр Табалов обирався за списком) вихід з фракції "Батьківщина" на початку минулої каденції спричинив занадто гучний скандал, і цей іміджевий удар відчувається й досі.

Тепер у 99-му кандидує інший син, нащадок діючого депутата, члена єдиної ларінської команди Станіслава Березкіна, Максим. Він - голова місцевого футбольного клубу "Зірка", стадіон якого за останні роки капітально відремонтовано, що, очевидно, розглядається найвагомішим аргументом у передвиборній боротьбі. А вона буде дуже запеклою, бо по цьому ж округу балотується так само небідна голова міської організації партії "Удар", майданівка, яка опонувала регіоналівській владі, Лариса Онул. Вони з чоловіком свого часу належали до ПР, але ще у розпал минулої виборчої кампанії до парламенту стали в опозицію до тодішньої влади.

Той факт, що "Удар" об'єднався на цих виборах із блоком Порошенка, не завадило Ларисі Онул іти самовисуванкою. А офіційний кандидат від президентського блоку - керівник виборчого штабу Петра Порошенка, головний лікар обласного онкодиспансеру Костянтин Яринич. Дуже швидко піднявшись у вищу політичну лігу області, він фактично не має скелетів у шафі, а отже – чимало шансів на перемогу.

Батько Максима Березкіна - Станіслав Березкін - на своєму сотому окрузі спромігся не мати таких сильних опонентів від діючої влади. Ні блок Порошенка, ні "Народний фронт", ні "Свобода" не висунули тут своїх кандидатів. Зате багато розмов про нібито технічного кандидата самого Станіслава Семеновича, працівницю його структур Світлану Курченко. Хоча, на втіху електорату, Березкін не уникнув затятого опонента. Ним став самовисуванець Микола Онул, чоловік Лариси Онул. На першій же прес-конференції він заявив, що мав бути офіційним кандидатом від блоку Петра Порошенка, але в останній момент, як він вважає, представники Березкіна провели переговори, і його викреслили зі списку. Вже ця заява свідчить, що боротьба буде серйозною.

Ще один член єдиної команди, Сергій Кузьменко, як відомо, призначений головою ОДА, а на його місце любенько висунутий від пропрезидентського блоку його батько, керівник ТОВ "УкрАгроКом" Анатолій Кузьменко. Інші кандидати перебувають у значно слабшій фінансово й політично категорії. Ще один член єдиної команди, Віталій Грушевський, теж не втрачає надії стати депутатом у своєму окрузі. Але його необачна поведінка і малозрозуміла широкому загалу гра ва-банк нашкодили настільки, що шансів на перемогу у одіозного нардепа мало. Тому тут розгортається широкомасштабна боротьба між кількома великими фігурами - фермером і підприємцем Олегом Голімбієвським, співучим ректором Михайлом Поплавським та сателітом найпотрібнішого Україні спікера Юрієм Литвином.

Із партійними списками кіровоградським політикам не пощастило. Умовно прохідними можна назвати хіба що голову обласної ради Олександра Чорноіваненка, який очолює місцеву "Батьківщину" і став 45-м у її списку, та депутата міської ради Олександра Горбунова, 41-го в "Народному фронті".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі