Загрозливою для здоров'я є не стільки доза радіації, скільки її новизна

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Getty Images
Реальна проблема для здоров'я населення пов'язана не стільки з самою дозою іонізуючого опромінення, скільки з її «новизною» для даної популяції.

Про це у своїй статті для ZN.UA доктори сільськогосподарських наук, професори Валерій та Тетяна Глазко.


Вчені пояснюють, що до Чорнобильської катастрофи людська популяція, яка проживає на територіях, що зазнали радіоактивного забруднення, ніколи не стикалася з такими дозами. Тоді як у світі відомо чимало місць, де природний радіаційний фон у десятки, а то й у сотні разів вищий за середньосвітовий, як, наприклад, у провінції Рамзар в Ірані.

Дослідження популяцій людей, які живуть у таких місцевостях, свідчать, що у них з покоління в покоління відбувається селекція на підвищення радіорезистентності. Ті, хто чутливий до високих доз, там поступово вимерли. Очевидно, що зміна умов середовища проживання може призвести до зникнення з генофонду радіочутливих особин і, відповідно, до зміни генетичної структури популяцій.

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Валерія і Тетяни Глазко «Не такі страшні мутанти... Наукові дослідження у зоні відчуження ЧАЕС і „закони Чорнобиля“».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі