Вірусну терапію раку вперше випробували на людях

Поділитися
© medportal.ru
У випробуваннях брали участь десять пацієнтів, які страждають на рак товстого кишечника на пізній стадії розвитку.

Міжнародна група вчених вперше випробувала вірусну терапію на хворих раком людях. Результати спільної роботи дослідників з Великобританії, США і Канади опубліковані в червневому номері журналу Science Translational Medicine.

Ідея використання вірусів для боротьби із злоякісними новоутвореннями зародилася на початку двадцятого століття, а можливість реалізації такого лікування вперше була доведена в 1952 році. У 1970 році було виявлено, що реовіруси, які широко поширені в природі і не викликають серйозних захворювань у людей, для реплікації переважно вибирають клітини пухлини. Цей факт підтвердили через двадцять років у ході експерименту з клітинами пухлини людини, а потім на модельних мишах.
Зараз відомо, що реовіруси можуть руйнувати клітини різних ракових пухлин, наприклад, раку товстої кишки, молочної та підшлункової залози, яєчників, мозку і сечового міхура. Проникаючи в ракові клітини, частинки вірусу запускають в них механізм апоптозу - запрограмованої клітинної смерті. Крім цього, вони викликають реакцію імунної системи і цим теж допомагають усунути частину ракових клітин.
У випробуваннях брали участь десять пацієнтів, які страждають на рак товстого кишечника на пізній стадії розвитку. Метастази злоякісної пухлини поширилися в печінку хворих, тому кожному з пацієнтів уже була призначена операція. Протягом декількох тижнів до хірургічного втручання учасникам дослідження зробили п'ять ін'єкцій реовіруси.
Вчені встановили, що вірусні частинки проникли в клітини крові і всередині такого "транспорту" досягли опухолі. В процесі операцій було виявлено розмноження вірусу в пухлинних клітинах печінки. При цьому вірус не торкнувся прилеглої здорової тканини.
"У ході нашої роботи ми отримали відмінні результати і довели, що можна доставляти вірус в пухлину за допомогою внутрішньовенної ін'єкції", - зазначив один із співавторів дослідження, доктор Кевін Харрінгтон з Лондонського університету. ! Zn
Читайте також:
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі