В Японії створена перша у світі штучна сітківка ока

Поділитися
© zdudefx.kiev.ua
Штучно створена сітківка стане першим практичним клінічним застосуванням ембріональних стовбурових клітин в якості трансплантата. Залишається лише невирішеною проблема її «підключення» до зорового нерву, що, за даними японських вчених, поки що складно зробити.

Японські вчені повідомили, що створили першу у світі штучну сітківку ока з людських ембріональних стовбурових клітин. Дослідники повідомляють, що штучна сітківка може перетворювати зовнішнє слабке світло на електричні сигнали, а також що нервові клітини, які передають ці сигнали мозку, схоже, сформували шари.

Японські вчені стверджують, що це досягнення може привести до нових методів лікування таких захворювань, як пігментна дистрофія сітківки, від якої страждають десятки тисяч людей в Японії.

На думку авторів роботи, створена штучним шляхом сітківка є практично ідеальним відтворенням справжньої і складається з двох шарів: внутрішнього, з нервовими клітинами, і зовнішнього, утвореного пігментним епітелієм.

Вкрай важливим досягненням стало отримання фоторецепторів за допомогою стовбурових клітин - це частина сітківки, яка відповідає за сприйняття світла. Ці світлочутливі клітини раніше не вдавалося виростити в лабораторних умовах. Дегенерація сітківки, у першу чергу, пов'язана саме з пошкодженням фоторецепторів.

Штучно створена сітківка, можливо, стане першим практичним клінічним застосуванням ембріональних стовбурових клітин в якості трансплантата. Такої трансплантації потребують мільйони людей: захворювання цієї структури очі є широко поширеною причиною втрати зору.

«Це важлива віха у регенеративній медицині, - заявив автор дослідження Йошікіо Сассай. - Наш підхід відкриває нові можливості у використанні стовбурових клітин для відновлення складних тканин, таких як сітківка ока».

Штучна сітківка створена, але залишається невирішеною проблема її «підключення» до зорового нерву, що, за даними японських вчених, поки що складно зробити.

Досягнення ізраїльських вчених вже зацікавило Великобританію, де щорічно проводиться близько 250 тисяч операцій з кісткової трансплантації. !zn

Читайте також:

Вчені виростили частину серця із стовбурових клітин

Вчені висунули нову концепцію виникнення раку

Найменше штучне серце у світі врятувало життя дитині

Вчені знайшли спосіб захисту здорових клітин при хіміотерапії

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі