В Україну в терміновому лікуванні потребують не менше 400 тис. хворих на гепатит С

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© medician.ru
На думку експертів ВООЗ, з 1,13 мільйона українських хворих гепатитом С в термінового лікування потребують 400 тис. людей. Якщо розрахунки незалежних експертів правильні, тоді цю цифру потрібно множити на два.

В Україн термінового лікування потребують від 400 до 800 000 хворих на гепатит С. Про це в статті «Плюс гепатизація всієї країни» в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» пише Андрій Капустін.

Автор вказує, що офіційна статистика щодо цього захворювання ведеться в Україні лише з 2009 року.

«Достовірних даних немає. І їм нізвідки взятися. Бо НСV - не тільки «ласкавий» вбивця, його ще й важко виявити. Є лише розпливчасте 1,7 хворих на 100 тисяч населення. Хоча, за даними ВООЗ, реальнішою є цифра - 13 хворих на 100 тисяч населення. При тому що в Європі (із жорстким моніторингом) ідеться про 4-5 хворих на ті ж таки 100 тисяч. Очевидно, що й за НСV ми теж ходимо в європейських «лідерах». Бо за оцінками ВООЗ, в Україні вірусом гепатиту С інфіковано близько 1 130 000 людей, тобто майже 3 відсотки населення», - пише автор.

У той же час, він зазначає, що за оцінками незалежних експертів, можна говорити про 2,6 - 3,5 мільйона людей. Тобто від 6 до 9 відсотків.

«Таких висновків, наприклад, дійшли експерти із всеукраїнської громадської організації «Зупинимо гепатит», яка співпрацює і з ВООЗ, і з міжнародними антигепатитними організаціями. Її створили ті, хто знає, що таке «ласкавий убивця», не з чуток. Отримавши міжнародний грант, вони провели офіційне обстеження майже 9 тисяч людей віком від 19 до 40 років у трьох областях України. Перевіряли осіб, далеких від традиційних груп ризику: студентів, залізничників, пожежних. Результат - 5,74 відсотка. У масштабах країни - це майже 2,5 мільйона хворих», - йдеться в матеріалі.

Автор наводить дані експертів ВООЗ, відповідно до яких з 1,13 мільйона українських хворих термінового лікування потребують 400 тисяч осіб.

«Якщо ж розрахунки незалежних експертів правильні, цю цифру слід подвоїти, - як мінімум 800 тисяч людей потребують лікування, якого їм, на відміну від хворих на ВІЛ чи туберкульоз, держава не надає», - резюмує він.

Детальніше читайте в статті «Плюс гепатизація всієї країни» в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна». !zn

Читайте також:

В Україні більше мільйона людей інфіковані гепатитом С

Луценко в СІЗО заразили гепатитом

Граємо в хованки з лагідним убивцею

В Україні не існує реальної статистики захворюваності гепатитами В і С

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі