В Україні до 2020 року вдвічі скоротиться кількість сліпих

Поділитися
МОЗ обурений позицією батьків, які відмовляються робити своїм дітям операції для покращення зору, щоб не втрачати допомогу за інвалідність.

В рамках програми боротьби зі сліпотою «Право на зір - 2020», проголошеної Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ), Україна планує до 2020 року вдвічі зменшити показники сліпоти в державі, особливо, серед дітей, у тих випадках, коли сліпоти можна уникнути.

Про це в інтерв'ю одному з українських телеканалів повідомив головний офтальмолог МОЗ України Сергій Риков.

За його словами, бажаного результату буде досягнуто завдяки своєчасній профілактиці і лікуванню патології очей. «Вроджена катаракта, вроджена глаукома - при такій сліпоті можна зменшити кількість пацієнтів ... Дуже багато профілактичних заходів є, і ми можемо це робити», - сказав С.Риков.

Головний офтальмолог України обурився позицією батьків, які відмовляються робити своїм дітям операції для поліпшення зору, бо не хочуть втрачати матеріальну допомогу за інвалідність. Такі випадки, за його словами, досить часто мають місце при огляді шкіл-інтернатів для сліпих та слабо зрячих дітей.

«Підвищення зору на 10 або 15% забере у дитини пільги інвалідності, а ця дитина годує всю сім'ю. У цьому вся біда, і це соціальна проблема. Батьки повинні відповідати за це. Ми повинні писати чіткі рекомендації, і якщо вони відмовляються - передавати це в інші органи», - підкреслив С.Риков.

Він нагадав, що у соціально незабезпечених верств населення є можливість бути прооперованими повністю за державний рахунок, у кожній області України успішно діють відповідні державні програми.

С.Риков також повідомив, що вперше після здобуття Україною незалежності МОЗ готує загальнодержавну комплексну програму «Здоров'я-2020: український вимір», де, зокрема, виведені витрати на профілактику патологій органів зору.

«Ми вперше порахували, скільки потрібно грошей для того, щоб забезпечити пацієнтів з глаукомою безкоштовними краплями - 2007 грн на одного пацієнта на рік, для пацієнтів, які не мають очей - десь 1700 грн, тому що стільки коштує якісний протез на рік ... Все це розраховано і вже внесено до державної програми. Я не впевнений, що все це буде фінансуватися, але частина точно буде, вже з цього року», - пояснив С.Риков. !zn

Читайте також:

В Україні дитяча захворюваність зросла на 27%

Україна готується до переходу на страхову медицину

В Україні поки не перевищено епідемічний поріг захворюваності на грип та ГРВІ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі