Українська медицина отримує забагато коштів?

Поділитися
48 мільярдів гривень, або ж 8 відсотків ВВП, на думку експертів, витрачається в Україні на медичні потреби...

48 мільярдів гривень, або ж 8 відсотків ВВП, на думку експертів, витрачається в Україні на медичні потреби. Натоміть розраховувати на якісну та безкоштовну допомогу в лікарнях та поліклініках українцям не доводиться, а медики, за офіційною статистикою, отримують одні з найнижчих у державі зарплати.

У Державному бюджеті України на 2007 рік передбачені видатки на медицину у розмірі 18,8 мільярдів гривень. Із місцевих бюджетів на ті ж потреби заплановано іще 15,6 мільярдів. Прогнозований обсяг ВВП у 2007 році — 594,1 мільярда гривень, отже, реальні суспільні витрати на охорону здоров’я становитимуть близько 6% ВВП. А це перевищує реальні витрати на охорону здоров’я більшості країн Східної Європи.

Але, окрім державного фінансування, і самі пацієнти, на думку фахівців, будуть змушені витратити на лікарські потреби іще 13,7 мільярдів гривень. При тому сума витрат на охорону здоров’я складає вже 48 мільярдів гривень, або ж 8 відсотків ВВП України.

Але ці гроші, на думку Олега Петренка, магістра менеджменту організацій охорони здоров’я, ніяк не сприяють покращенню санітарно-медичного обслуговування українців. Неформальні готівкові платежі громадян за нібито «безоплатну» медичну допомогу стали правилом, значно знизилася якість медичних послуг, надаваних у державному секторі, певні категорії громадян узагалі втратили можливість отримати кваліфіковану медичну допомогу.

При тому рівень офіційної оплати праці медичних працівників упав до передостаннього місця серед усіх галузей народного господарства і є майже вдвічі меншим від середнього рівня оплати праці в промисловості.

Причина такого стану речей, на думку фахівців, полягає у тому, що успадкована Україною з часів СРСР бюджетна модель формально-безкоштовної медицини за сучасних умов є цілковито нефункціональною.

Про можливі шляхи покращення української системи охорони здоров’я читайте у матеріалі Олега Петренка «Охорона здоров’я — бюджетна «чорна діра», або Що нам пропонують: отруту, плацебо чи порятунок?»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі