Україна посилить боротьбу з підробкою ліків

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Кабінету міністрів доручено навести лад в системі держзакупівель ліків, а також посилити контроль за якістю лікарських препаратів. Натомість фармакологічні компанії обіцяють знизити ціни на «соціально орієнтовані» ліки.

Президент України Віктор Янукович ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) «Про забезпечення населення якісними і доступними лікарськими засобами».

Як повідомляється на офіційному сайті глави держави, відповідний указ президент підписав у четвер.

Згідно з рішенням РНБО, прийнятим на засіданні під головуванням Януковича 25 травня, Кабінету міністрів доручено розробити та внести на розгляд Верховної Ради законопроекти про внесення змін до законодавства у зв'язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про підробку медпродукціі та інші подібні злочини; про обов'язкове визначення при держреєстрації генеричних лікарських засобів їхньої біоеквівалентності, терапевтичної ефективності, наявності вищих фармакоекономічних характеристик; про скасування держреєстрації ліків у разі порушення процедури реєстрації або відсутності ліків на ринку України більше 2-х років.

- МОЗ заблокував обіцяне здешевлення ліків

Крім того, Кабміну доручено внести зміни в постанову № 376 від 26 травня 2005 року «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації) лікарських засобів і розмірів збору за їхню державну реєстрацію (перереєстрацію)» та до Порядку здійснення держконтролю якості ввезених в Україну лікарських засобів, затвердженого постановою № 902 від 14 вересня 2005 року.

Також уряду доручено врегулювати питання закупівель лікарських засобів, впровадити систему декларування зміни оптово-відпускних цін на ліки, створити систему контролю за утилізацією та знищенням фальсифікованих, неякісних та прострочених ліків, удосконалити механізм держконтролю за ціноутворенням на ліки, а також створити орган виконавчої влади з надання адмінпослуг у сфері створення, реєстрації, виробництва та реалізації ліків.

Міністерству охорони здоров'я та Міністерству юстиції доручено опрацювати питання адаптації українського законодавства до вимог Директиви Європарламенту та Ради від 6 листопада 2001 року щодо кодексу Співдружності про лікарські засоби та імплементації положень Угоди про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності. Генпрокуратурі запропоновано перевіряти додержання законів при держреєстрації ліків.

Як відомо, 6 червня уряд і керівники 41 провідного підприємства України, зайнятого у виробництві та збуті ліків, підписали меморандум, де були проголошені важливі зобов'язання. Підприємці зобов'язалися протягом 3 місяців знизити ціни на «соціально орієнтовані» лікарські препарати на 20%.

В обмін влада зобов'язалася навести порядок в системі держзакупівель ліків, а також посилити контроль за якістю препаратів, що ввозяться в країну (Цей пункт стосується захисту внутрішнього ринку від імпорту дешевих компонентів ліків, які виробляються в Індії і Китаї без дотримання міжнародних стандартів). !zn

Читайте також

МОЗ заборонило рекламу 326 ліків, що продаються без рецепту

В Україні обмежать продаж ліків від кашлю і знеболюючих

Син Богатирьової на тендерах МОЗ за півроку заробив майже як за весь минулий рік

Ціни на ліки будуть підвищувати не частіше двох разів на рік

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі