Цілюща сила Медоборів

Поділитися
Любов Миколаївна зі своєю онукою Яною мешкає у Горлівці Донецької області, Віра Сергіївна — вінничанка, а Остапишини — корінні львів’яни...

Любов Миколаївна зі своєю онукою Яною мешкає у Горлівці Донецької області, Віра Сергіївна — вінничанка, а Остапишини — корінні львів’яни. Познайомилися і подружилися вони в санаторії «Медобори», що в селі Конопківка неподалік Тернополя. Мені спочатку дивно було, що люди їдуть сюди звідусіль, хоча в їхніх краях теж є санаторії, до того ж добре відомі і популярні. Виявилося, львів’яни люблять «Медобори» не тільки за цілющу воду, а й за комфорт — у двокімнатному номері їм просторо і зручно відпочивати з дітьми. У Конопківці вони не вперше. Позаторік тут добре підлікували молодшу Надійку, яка страждає від сколіозу. Лікарі порадили батькам час від часу повторювати таке оздоровлення. Щоправда, глава сім’ї довго вибирав слушний час — каже, бізнес не відпускав. Однак напружена робота без повноцінного відпочинку та постійні стреси не минули для нього безслідно — почалися проблеми зі шлунком, з’явилося безсоння, знову загострився остеохондроз, дійшло до того, що постійно носив із собою пігулки, приймав їх мало не жменями. Тож вирішив відмовитися від гірськолижного відпочинку і замовив номер у «Медоборах». У санаторії одразу ввійшов у спокійно-розмірений ритм оздоровлення, до обіду — процедури, після обіду — дві години сну. Ну коли ще таке собі можна дозволити? Надвечір разом із доньками влаштовували прогулянки лісовими стежками та берегом річки. Віталій Васильович зізнається, що раніше навіть і не підозрював, що може бути стільки різних масажів і ванн.

— Спочатку я відмовлявся — для чого мені суха ванна? А потім у глянцевому журналі випадково вичитав, що у знаменитих Карлових Варах це надзвичайно популярна процедура. І дуже ефективна. Щоправда, курортники трохи смішно виглядають — сидять наче у великих діжках, тільки голову видно, а все тіло прогрівається сумішшю теплого повітря і вуглекислого газу. Лікарі запевняють, що після цього значно поліпшується кровообіг, у роботу включаються навіть найменші капіляри, і вже через кілька сеансів і спина, і ноги перестають турбувати. Я це на собі відчув.

Любов Миколаївна теж дуже задоволена процедурами, тішиться, що взяла з собою внучку. Дитина страждає від частих застуд, кашель майже ніколи не припиняється, апетит відсутній, а тут їй підібрали такий комплекс процедур — інгаляції, фізіотерапія, сеанси спелеотерапії, різні фіточаї, і вже за кілька днів Яна ожила, кашлю наче й не було. Звісно, неабияку роль тут відіграє чисте повітря і мінеральна вода. Навіть те, що їжа готується на природній, не хлорованій, як у місті воді, теж має значення. Одна біда — поїздом із Донбасу їхати сюди досить довго, але результат того вартий, запевняє Любов Миколаївна. Їй найбільше сподобалися сірководневі ванни і так зване «болото» — тепле торфогрязьове укутування...

— У санаторіях, де я бувала раніше, як правило, лікувальний корпус стоїть окремо, і це дуже незручно для відпочивальників — після водних процедур і прогрівання треба було вулицею повертатися у свій номер. А тут усі корпуси з’єднані між собою теплими переходами. Планую собі, що кожного року приїжджатиму в «Медобори». Я ще працюю — тож можу собі дозволити тільки два тижні, а коли піду на пенсію, обов’язково куплю путівку на повний курс оздоровлення. Рада, що нарешті знайшла те, що шукала. Мені тут усе підходить — і вода, і ванни, і грязі. Кажуть, улітку тут можна дихати над вуликами, дуже хочеться й це спробувати.

Справді, у «Медоборах» поряд із традиційними про­цедурами є й оригінальні, які ще треба пошукати в інших санаторіях, це — лікування медом та продуктами бджільництва, використання лікувальної глини, пиво- та іпотерапія. Як для молодого санаторію — йому всього 18 років — програма досить серйозна, проте вже дуже популярна у відпочивальників, багато людей їдуть сюди завдяки саме цим новинкам.

Тернопільчанам свого часу просто казково пощастило, коли біля Конопківки відкрили мінеральну воду, подібну до моршинської, а потім іще й сірководневу, яка діє так, як знаменита «мацеста». (Не лише Карпати, а й подільські Медобори мають великі запаси мінеральних вод.) У теплу пору невеликий лісок і річка принаджують відпочивальників, тож вирішили облаштувати тут пляж та місця для риболовлі. Коли чистили русло річки, добралися до знаменитої блакитної глини, яка активізує імунні процеси, лікує захворювання печінки і нирок, варикозне розширення вен і запалення суглобів, допомагає при гінекологічних патологіях. Запаси зробили солідні, так що вистачить і для тих, хто дбає про свою зовнішність, адже ця глина ефективно використовується в косметології. Кажуть, маски омолоджують років на п’ять або й десять, навіть без пластичних хірургів можна обійтися.

З мого вікна видно пасіку, яку «охороняють» великі дерев’яні ведмеді, і луки, де вигулюють коней. У цю пору відпочивальники сюди приходять погуляти, а коли потепліє, почнеться сезон іпотерапії. З допомогою цього методу лікують дітей, хворих на ДЦП, а також тих, хто має проблеми з опорно-руховим апаратом. За словами головного лікаря санаторію Василя Мартинюка, ця методика дуже ефективна, хоча й досить дорога. Адже потрібно займатися хоча б півтора-два місяці з хворою дитиною, щоб настали позитивні зміни, до того ж цей курс необхідно повторювати. Поки мають лише четверо коней, яких можна використовувати для оздоровлення дітей, однак уже є група постійних пацієнтів, батьки яких переконалися, що іпотерапія їм справді допомагає. А ще — апітерапія (лікування продуктами бджільництва). Вона традиційна для української народної медицини, проте нині мало де використовується. У «Медоборах» не обмежуються щоденною порцією духмяного меду на сніданок, відпочивальники, які страждають від радикуліту та болю у спині, мають змогу пройти курс лікування бджолами. Інгаляції над вуликом виліковують кашель та задавнений бронхіт, поліпшують стан дихальних шляхів та ротової порожнини.

У санаторії працюють досвідчені лікарі і, що важливо, — кваліфіковані та уважні медсестри, на що звертають увагу всі відпочивальники. У «Медоборах» прагнуть запровадити модні новинки, які будуть корисні для тих, хто вирішив зайнятися профілактикою свого здоров’я і зовнішності — ідеться про кабінети гідроколонотерапії, ультразвукової та лазерної терапії, де проводяться антицелюлітні процедури, лімфодренаж тощо. (Дізнатися про путівки та почерпнути детальну інформацію про лікувально-оздоровчі можливості санаторію можна з електронних джерел: www.medobory.com.ua; e-mail: info@medobory.com.ua)

Варто додати, що багатьом гостям санаторію до вподоби екскурсії — є можливість побачити знамениту Почаївську лавру, поїхати до цілющого джерела святої Анни, або поблукати затишними вуличками старовинного Тернополя. У погожу днину можна прогулятися до сусідніх Микулинець, знаменитих не тільки смачним пивом. Тут чимало старовини, вартої уваги, — костел, графський будинок, що стоїть у розкішному древньому парку, а також руїни замку-фортеці, які донині нагадують про його велич.

Знаючи все це, розумієш, чому в Конопківку їдуть люди з різних куточків України навіть у міжсезоння. У той час, коли багато здравниць нарікають на відсутність відпочивальників, тут завжди велелюдно.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі