Цигарки завдають величезної шкоди організму не через кілька років куріння, а вже після першої затяжки

Поділитися
Куріння цигарок завдає організму людини великої шкоди не по закінченню кількох років прихильності до згубної звички, а вже за кілька хвилин після першої затяжки. Про це заявили американські науковці, які провели детальне дослідження.

Згідно з доповіддю дослідників, уже після перших затяжок в організмі людини починають утворюватися речовини, що стають каталізаторами розвитку ракових утворень.

Дана робота показує, що небезпека захворіти невиліковними захворюваннями виникає з першою ж цигаркою. До того ж довготривале куріння призводить до таких пороків як серцева недостатність, проблеми з коронарною системою й багато видів раку. Дане дослідження вже кваліфіковане в наукових колах як найбільш категоричне попередження курцям.

У своїй роботі дослідники детально вивчили склад крові дванадцяти пацієнтів. Предметом вивчення стали поліциклічні ароматичні вуглеводні, які безпосередньо пов'язані з раком.

Пацієнти курили цигарки з доданими до них ПАВ. Результати показали, що ці речовини були перероблені організмом і перетворилися в іншу речовину, яка пошкоджує ДНК і призводить до раку. Причому термін переробки не перевищив півгодини. Це й стало основою твердження про швидке завдавання шкоди організму людини.

Професор Стівен Хехт з Університету Міннесоти вважає, що робота, яку провели науковці, «унікальна, тому що вперше досліджено метаболізм ПАВ, вдихуваних з димом цигарки, без впливу інших факторів, таких як забруднення повітря або їжа».

«Результати дослідження мають послужити серйозним попередженням для тих, хто бажає долучитися до куріння», - додав професор Хехт.

«Кожен знає, що куріння може призвести до раку легенів, - нагадує Мартін Докрелл з благодійної організації «Ash». - Найстрашніший висновок цієї доповіді полягає в тому, що він показує, як швидко починається шлях до раку - він займає не 30 років, а півгодини після першої цигарки».

Дослідження фінансував Національний інститут США з дослідження ракових захворювань.

За матеріалами Chemical Research in Toxicology, Би-Би-Си

Поділитися
Підготував/ла Дубенко Вадим
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі