Пташиний грип: урожай нового року

Поділитися
Протягом першого місяця нового року спалахи пташиного грипу було зафіксовано в багатьох країнах, у тому числі й у двох європейських — Угорщині та Росії...

Протягом першого місяця нового року спалахи пташиного грипу було зафіксовано в багатьох країнах, у тому числі й у двох європейських — Угорщині та Росії.

Перші випадки захворювання свійської птиці в РФ спостерігалися ще 2005 року, в Сибіру. Цього разу падіж курей стався у трьох окремих домашніх господарствах під Краснодаром. Попередні лабораторні аналізи виявили наявність саме штаму H5N1 (однак остаточного підтвердження ще очікують), але випадків захворювання людей у Росії поки що не було.

В Угорщині перший спалах пташиного грипу було зафіксовано у червні 2006 року, хоча сам вірус на території країни виявили ще в лютому. Щоправда, тоді його виявили у диких перелітних птахів. З початку нинішнього року тривогу били вже двічі, причому перший раз наявність штаму H5N1 підтверджено. Цього разу жертвами епідемії стали гуси.

А ось у Індонезії та Єгипті пташиний грип уже цього року виявлено і в людей, причому є летальні випадки. У Каїрському госпіталі померла 27-річна домогосподарка, і це вже одинадцята смерть у країні від пташиного грипу. Як жінка заразилася, невідомо, адже свійської птиці вона не тримала. В Індонезії тільки протягом січня вірус забрав життя п’яти чоловік, довівши загальну кількість смертей до 62.

З 2003 року жертвами пташиного грипу стали мільйони одиниць свійської птиці і 163 особи, переважно в Азії. З огляду на високу вірулентність вірусу і безпрецедентну смертність серед хворих, учені всього світу працюють над створенням вакцини від цього захворювання. Препарати для птахів різної ефективності вже активно використовують, є чимало заготовок і для людських вакцин. Зокрема учені Тайваню і В’єтнаму вже випробували зразки таких вакцин на тваринах, у тому числі й на мавпах. Передбачається: якщо мутація, яка дозволяє вірусу передаватися від людини до людини, все ж таки відбудеться (про що не втомлюються попереджати фахівці), то на розробку відповідної вакцини знадобиться не більше шести місяців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі