ПО SARS — ШИПАСТИМ ПРОТЕЇНОМ

Поділитися
Атипова пневмонія, раптовий спалах якої торік забрав 774 людські життя і викликав велику паніку, до...

Атипова пневмонія, раптовий спалах якої торік забрав 774 людські життя і викликав велику паніку, довівши кількість постраждалих до 8 098 чоловік, нинішнього року навряд чи стане несподіванкою для міжнародної системи охорони здоров’я. Той факт, що влітку поширення нової смертоносної інфекції вдалося зупинити, не послужив приводом для розслаблення. Можливо, з настанням холодів атипова пневмонія повернеться.

Втім, тепер нова хвиля SARS не повинна заскочити людство зненацька. Вже розроблено ефективну тактику боротьби з масовими епідеміями як відомої, так і невідомої природи. Китайська влада, чия закритість свого часу дала атиповій пневмонії значної фори, певні висновки зробила й заслужила схвальну оцінку фахівців ВООЗ. Щоправда, зняття заборони на торгівлю в Китаї екзотичними тваринами, яких вважають носіями нового вірусу, керівництво ВООЗ усе-таки вважає передчасним. Зате рекомендацію цієї структури з масової вакцинації проти грипу виконано цілком задовільно. Ця вакцинація від SARS не врятує, однак істотно полегшить диференціальну діагностику хворих і протидіятиме масовому зниженню імунітету населення.

З іншого боку, лабораторії всього світу не шкодували зусиль на дослідження вірусу SARS і розробку засобів діагностики, профілактики та боротьби з ним. Розшифровка генетичного коду знаменувала собою значний прорив у цьому напрямі, а нещодавно співробітники Ворчестерського медичного коледжу при Манчестерському університеті повідомили, що їм вдалося отримати специфічні антитіла. Вони виділили особливий протеїн, який відіграє важливу роль у проникненні вірусу SARS у клітину. Потім фахівці створили синтетичну версію цього шипастого протеїну й увели його генетично модифікованим мишам, «запрограмованим» на синтез людських антитіл. У мишачій крові ці антитіла з вірусами атипової пневмонії розправляються відмінно. А ось як вони поведуться в організмі людини, покажуть наступні 18 місяців клінічних випробувань. Якщо випробування виявляться успішними, новий препарат можна буде застосовувати як для профілактики атипової пневмонії, так і для її лікування.

Скористатися новим диво-зіллям у нинішньому сезоні медикам, на жаль, ще не вдасться. Проте сам факт такого стрімкого створення засобу проти захворювання, про існування якого вчені ще рік тому й не підозрювали, вселяє оптимізм, навіть попри появу нових небезпечних інфекцій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі