Перші п'ять днів життя під мікроскопом. Ембріоскопія - нове слово у репродуктивних технологіях

Поділитися
У київській клініці з'явився перший у СНД інкубатор людських ембріонів. Технологія, що дозволяє батькам і лікарям спостерігати за дитиною з самого моменту зачаття і підвищує ймовірність успіху штучного запліднення на 50% тепер доступна і в Україні.

Запліднення «in vitro», тобто «у пробірці», давно вже перейшло з категорії чогось неймовірного у повсякденність. І це не дивно, адже за статистикою близько 20% пар репродуктивного віку в усьому світі мають проблеми з природним зачаттям.

При неможливості самостійно зачати дитину пара звертається у клініку репродуктивного здоров'я, щоб встановити причину безпліддя, і, якщо не знайдеться інших варіантів вирішення проблеми, вдатися до процедури штучного запліднення. Після того як репродуктологи отримають яйцеклітини жінки і сперматозоїди чоловіка, приступають до роботи ембріологи. Жіночі статеві клітини поміщаються в пластикову чашу зі спеціальним середовищем. В залежності від спермограми (аналіз якості сперми), суспензію сперматозоїдів додають в середовище, що містить жіночі статеві клітини, або проводиться інтрацитоплазматична ін'єкція (введення сперматозоїда безпосередньо в яйцеклітину). Частина яйцеклітин запліднюється і розвивається під наглядом фахівців від 3-х до 5 днів.

Багатьом ембріологам і зараз доводиться «на око» відстежувати та оцінювати ріст і розвиток ембріонів. Для цього пробірку виймають з інкубатора і розглядають, як діляться клітини під мікроскопом, що можна робити не більше одного разу на день. При оцінці враховуються такі чинники, як кількість бластомерів, їхня рівність і наявність зруйнованих клітин. Успішність цього методу спостереження у багато залежить від досвіду і професіоналізму ембріолога. Окрім того, таким чином можна отримати інформацію тільки про моментальний стан ембріона, без прогнозів на подальший розвиток. Між тим, в практиці репродуктивної медицини бувають випадки, коли зародки, що виглядають на початкових етапах свого розвитку не дуже презентабельно, в підсумку успішно доживають до імплантації і через дев'ять місяців стають здоровими і міцними немовлятами.

Ембріоскопія - нова методика оцінки якості і потенціалу ембріонів, яка дозволяє уникнути як суб'єктивності фахівця, так і зайвих маніпуляцій. Проводиться вона за допомогою ембріоскопії - мікроскопа-інкубатора, що безперервно відстежує розвиток заплідненої яйцеклітини в період до п'яти днів. Після запліднення сперматозоїдом яйцеклітина відразу поміщається в ембріоскопію, де знаходиться до самої підсадки в матку. Прилад кожні 10-20 хвилин робить зйомку ембріона у 7 шарах, після чого за допомогою комп'ютерної технології знімки накладаються один на одного, створюючи своєрідне відео. На отриманому відеоролику можна спостерігати всі три етапи дроблення клітин в ембріоні, його компактизацію і появу порожнини (початок бластуляціі). При цьому фахівець безпосередньо не контактує з ємністю, і не порушується унікальне середовище, в якому відбувається розвиток яйцеклітин.

Комп'ютерна програма аналізує отримані дані, об'єктивно обчислюючи «рейтинг» кожного ембріона.

Прилад дозволяє виявити будь-які аномалії розвитку на ранній стадії. Завдяки цій технології для підсадки в матку будуть обиратися найздоровіші і життєздатні яйцеклітини, що значно збільшить шанси на благополучну вагітність. Клінічне використання пристрою довело свою ефективність. Частота успішних вагітностей збільшилася на 50%, тобто, благополучний результат перенесення яйцеклітини спостерігався в одному випадку з двох, у той час як без застосування ембріоскопії вагітність наставала в одному випадку з трьох.

В Україні на даний момент клініка репродуктивної медицини «Надія» - єдине місце, де в клінічній практиці використовується ембріоскопія. Це 110 мікроскоп-інкубатор в світі, але поки єдиний у СНД і Східній Європі.

Ірина Олександрівна Судома, директор з науки і розвитку клініки репродуктивної медицини «Надія»: «Ми тішимося, що можемо запропонувати своїм пацієнтам цю інноваційну методику неінвазивної (без втручання в ембріон) і дуже точної оцінки якості ембріонів. Завдяки ембріоскопії, ми можемо не тільки збільшити кількість імплантацій і благополучних вагітностей, але і скоротити кількість ембріонів, що підсаджують в матку, до одного, зі збереженням ймовірності успіху. Багатоплідна вагітність несе багато ризиків, як для матері, так і для дітей, підсадка ж одного ембріона замість двох або трьох підвищує шанси жінки на виношування плоду до необхідного терміну, гарантує більш легкі і безпечні пологи. Крім того, у разі відсутності вагітності після переносу, ми можемо проаналізувати відеозапис ембріоскопії, і обрати більш оптимальну стратегію лікування для наступного циклу штучного запліднення.

В даний час за допомогою ембріоскопії в нашій клініці вже досягнуто кілька вагітностей. Всі пари, чия вагітність настала при використанні цієї технології, отримали в подарунок відеозапис, який ілюструє розвиток їхнього малюка з самого моменту зачаття». !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі