ЕМОЦІЙНА ІНТОКСИКАЦІЯ? НЕГАЙНО ЗА СТІЛ!

Поділитися
Наш мозок остаточно формується приблизно до 14 років, після чого нові клітини вже не з’являються — лише повільно старіють наявні...

Наш мозок остаточно формується приблизно до 14 років, після чого нові клітини вже не з’являються — лише повільно старіють наявні. Тому сьогодні вчені всього світу розробляють методи і шукають препарати, що дозволили б омолодити мозок, відновити або замінити уражені ділянки.

Не меншу проблему становить й активна розумова діяльність цілком здорових людей. І хоча в цьому напрямі також ведуться дослідження, єдине, що можуть порадити вчені, — це їсти якомога більше чорниць: тижнів через два пам’ять і мислення значно поліпшаться. Не випадково, можливо, декого в період емоційного навантаження чи стресу так і тягне до холодильника. Організм ніби каже: «мені б вітамінчиків і мікроелементів якомога більше, щоб я зміг упоратися з проблемою із найменшими втратами!» Щоправда, у відповідь він частіше одержує майже нічого не варті (і навіть шкідливі) у цій ситуації булочки, бутерброди, а також чай і каву, які ще більше збуджують нервову систему.

У принципі, правильне харчування може саме по собі позбавити людину маси проблем. У цьому плані відомий лікар-невропатолог, директор Інституту проблем болю Володимир Берсенєв навіть пропонує своїм пацієнтам спеціальну дієту для мозку.

— Мозок людини, — зазначає Володимир Андрійович, — займає в середньому два відсотки її ваги, а споживає п’яту частину енергії, яка надходить в організм. Тому немає потреби підкреслювати, що від якості харчування залежать процеси, які відбуваються в мозку. Чим людина старша, тим серйозніше треба ставитися до «дієти для мозку», адже після сорока років ми щороку втрачаємо по два з половиною відсотки від загального обсягу нервової тканини. Постійні стреси, без яких неможливе життя сучасної людини, призводять до так званої емоційної інтоксикації. На мій погляд, сьогодні вже потрібно порушувати питання превентивного лікування здорових людей.

— Чого передусім потребує нервова система?

— Безперебійного надходження вітамінів. Скажімо, від вітамінів групи В прямо залежить нормальне функціонування нервової системи, а їх нестача призводить до появи специфічних порушень обміну речовин із клінічними проявами, наприклад, недоумства. З мікроелементів украй важливі магній (він зміцнює нервову систему), фосфор, калій, залізо (основний провідник кисню в нервову систему), цинк (необхідний для статевого й інтелектуального розвитку), мідь.

— Як же повинна харчуватися людина протягом дня?

— Прокинувшись, потрібно перш за все випити третину склянки теплої води, у якій розчинено п’ять-шість крапель настойки женьшеню. Хвилин через сорок — ситний сніданок. Найкраще з’їсти кашу, особливо вівсяну, фрукти, а на десерт — компот, настій чи відвар зі свіжих і сушених фруктів. Через дві години можна з’їсти другий сніданок. Тут я рекомендував би нежирне м’ясо з якимось борошняним гарніром. Раз-двічі на тиждень м’ясо бажано заміняти печінкою. Обід має починатися з овочевого салату з додаванням горіхів і обов’язково пророщених зерен пшениці. Заправляють його соєвою олією. Також на обід можна з’їсти якусь м’ясну страву. На десерт — фрукти. На підвечірок краще обмежитися яйцем, у якому, як і в м’ясі, містяться основні жирні кислоти, що посилюють активність нейронів. На вечерю (за дві-три години до сну) краще приготувати рибу або інші морепродукти — у них містяться фосфор і калій, що благотворно впливають на нервову систему. Плюс цитрусові, вітаміни та мікроелементи яких збуджують нейрони й активізують пам’ять. Не завадить кілька разів на тиждень невелика порція дієтичного оселедця і щодня — зелений горошок. Продукти ці діляться з нами амінокислотою, від якої багато в чому залежить добрий настрій. А ось молоком людям із неврологічною недостатністю захоплюватися не слід. Якщо є проблеми зі сном, то я рекомендував би перед вечірньою прогулянкою легку вечерю з капусти, салату-латуку, кропу, меду, трояндової олії чи настою троянд.

Ну і, звісно, окрім дієти, для підтримання активної розумової діяльності надзвичайно важливий режим дня. Хронічне недосипання може не лише викликати перевтому нервової системи, а й прискорити і посилити тяжкість таких захворювань, як діабет, артеріальна гіпертензія, ожиріння та порушення пам’яті.

Одне слово, рівномірний розподіл роботи і відпочинку, контролювання фізичних та емоційних навантажень, правильне харчування, здоровий сон і свіже повітря дозволять зберегти молодість мозку без усіляких пілюль і складних медичних маніпуляцій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі