ДРУГЕ НАРОДЖЕННЯ МОНОКЛОНАЛЬНИХ АНТИТІЛ

Поділитися
Уперше методику створення штучних антитіл із заданими характеристиками було розроблено 25 років тому...
Уперше методику створення штучних антитіл із заданими характеристиками було розроблено 25 років тому. Тоді здавалося, що панацея від будь-яких захворювань от-от з’явиться в розпорядженні людей. Проте на практиці дослідникам довелося зіткнутися з безліччю проблем, не всі з яких розв’язано й сьогодні. «Штучні антитіла пережили своє народження, смерть і наступне відродження», — говорить з цього приводу Самюель Ваксаль, президент американської компанії Imclone Systems, яка й займається створенням так званих моноклональних антитіл. Саме останніми роками стався рішучий прорив у цій галузі біотехнології, що обіцяє нові можливості в лікуванні найрізноманітніших захворювань. З усіх біотехнологічних препаратів, які зараз проходять клінічні випробування, у кожному п’ятому використано моноклональні антитіла. 1996 року було дозволено використання лише двох препаратів, заснованих на цій методиці, а нині їхня кількість уже досягла дев’яти. А найближчим часом очікується вихід на ринок ще кількох десятків аналогічних препаратів.

Правда, останнім часом антитіла дедалі частіше використовуються не як самостійний засіб знищення патологічних утворень, а як «самонавідні» засоби транспортування більш дійових видів «озброєння». Так, у препараті Zevalin, що, вірогідно, надійде в продаж уже наступного року, антитіла несуть на своєму хвості радіоактивні ізотопи. Функція антитіл у цьому разі зводиться лише до цільової доставки цих «ядерних боєголовок» до ракових утворень, які вже встигли продемонструвати свою абсолютну резистентність як до хіміо-, так і до радіотерапії. В одних випадках для повного зцілення від раку цілком достатньо одного курсу лікування, у других — постійного прийому препарату, а ще в деяких воно чомусь не спрацьовує взагалі. Проте зараз розробляють нові препарати з використанням моноклональних антитіл, здатних зцілити від псоріазу, бактеріальних інфекцій, серцевих патологій, інсультів і відторгнення імплантованих органів. А одна з компаній тестує нині антибактеріальні антитіла, які перешкоджають розвитку карієсу.

За матеріалами зарубіжної преси підготувала Оксана ПРИХОДЬКО
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі