На відпочинок — після моніторингу

Поділитися
На відпочинок — після моніторингу Санаторій "Юність"
В нас, на жаль, вважається, що легше відібрати в дітей табори й санаторії, ніж підтримувати їх у належному стані для проведення якісних і порівняно недорогих оздоровлення та відпочинку..

Про те, що в дитячих таборах і оздоровницях України перебувати небезпечно, щороку говорять і пишуть ЗМІ. Діти, які відпочивають без батьків, досить часто стають жертвами неякісного харчування, тонуть або гинуть під колесами автомобілів. Випадок, який стався на початку нинішнього курортного сезону в протитуберкульозному санаторії "Юність" у Сімеїзі, де балкон, упавши, забрав життя 10-річної дівчинки зі Львова, продемонстрував найвищу міру безвідповідальності та безгосподарності в курортній сфері України. Тому саме час роз'яснити батькам і їхнім дітям, як не стати жертвою такого відпочинку.

Весь жах ситуації полягає в тому, що санаторій "Юність", у якому загинула дитина, перебуває у сфері управління міністерства, що охороняє здоров'я, але робить це так, що діти, приїхавши на оздоровлення, щодня ризикують своїми життями. Тут 40 років не проводили капітального ремонту будівель, а тому не дивно, що вони почали руйнуватися. Попри це, санаторій щороку приймав маленьких пацієнтів. Адже, як не дивно, він завжди отримував відповідні дозволи комісій, які проводили перевірки. Хоча, як запевняє міністр курортів і туризму АРК Олександр Лієв, місцева влада 2011 і 2012 рр. зверталася з проханням передати санаторій в управління Раді міністрів Криму, аргументуючи тим, що він перебуває в "жалюгідному стані", але Мінздоров'я України на це жодним чином не відреагувало.

- Нам нічого не залишалося робити, як опублікувати торік у вересні список 15 великих об'єктів (санаторіїв, дитячих таборів і готелів), яких ми не рекомендуємо відвідувати людям. У ньому значився й санаторій "Юність", - сказав Олександр Лієв.

На жаль, українці несерйозно поставилися до цієї інформації: маленьких відпочивальників у зазначеному санаторії не тільки не поменшало, а навпаки – побільшало, тому їх стали розміщувати в аварійних будинках, експлуатувати які заборонено. Чим це закінчилося, всі знають.

Після трагедії чиновники відразу ж активно зацікавилися жалюгідним станом українських санаторіїв та дитячих таборів. І навіть Мінздоров'я, яке раніше не реагувало на вимоги кримської влади поліпшити стан оздоровниць, що перебувають у його підпорядкуванні, ініціювало масові перевірки. До них підключилися правоохоронні органи, які у зв'язку із загибеллю дитини в санаторії "Юність" притягнули до кримінальної відповідальності його головного лікаря, заступника та головного інженера з охорони праці.

Копати глибше, караючи високопоставлених чиновників Міністерства охорони здоров'я, у сфері управління яких перебувала занедбана оздоровниця, правоохоронці не стали. Що й не дивно, оскільки, зваливши всю вину на адміністрацію санаторію, в який саме Мінздоров'я планово посилає дітей на оздоровлення, влада показала свою незацікавленість у виявленні справді винних у смерті дитини людей. Найімовірніше, все обмежиться позаплановими перевірками кримських санаторіїв і таборів із подальшим закриттям багатьох із них як непридатних для експлуатації. Не виключено, що після того вони змінять власника, перейшовши з державної власності у приватну, як це часто траплялося з доведеними до ручки кримськими оздоровницями. Адже в нас, на жаль, вважається, що легше відібрати в дітей табори й санаторії, ніж підтримувати їх у належному стані для проведення якісних і порівняно недорогих оздоровлення та відпочинку.

Внаслідок такої політики держави вижили тільки ті відомчі оздоровниці - дитячі табори й санаторії, адміністрація та обслуговуючий персонал яких демонстрували небайдужість до їхньої долі. Всі ці роки вони захищалися як могли від рейдерів, котрі хотіли відібрати ласий шмат землі в курортній зоні, долаючи ситуацію безгрошів'я та потурання з боку влади. Хоча знали, що саме на них лежить відповідальність за безпеку і комфорт відпочивальників, зокрема неповнолітніх. Адже, відповідно до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" і постанов, виданих на його реалізацію Кабміном, саме керівництво дитячої оздоровчої установи відповідає за дотримання правил санітарно-гігієнічного режиму, охорони праці, протипожежного захисту та техніки безпеки.

- Тому всі претензії батьків, зокрема на відшкодування морального й матеріального збитків, заподіяних їхній дитині внаслідок порушення санітарно-гігієнічних, пожежних вимог або норм безпеки, треба пред'являти безпосередньо адміністрації дитячого табору чи санаторію, - пояснює адвокат Катерина Тарасова. За її словами, факти порушення кримінальних справ проти керівників таких установ здебільшого у зв'язку зі зловживанням ними службовим становищем та винесення обвинувальних вироків є в судовій практиці. Отже, ці люди зацікавлені в тому, щоб якісно виконувати свою роботу.

- Та особливо покладатися на їхню ретельність усе-таки не варто, - впевнена Катерина Тарасова. - Гадаю, батькам краще самостійно з'ясовувати, в яких умовах мешкають, харчуються і бавляться їхні діти, відправлені на відпочинок, навідавшись до них особисто в гості. Більше того, вони мають право вимагати зразки дозволів санітарної служби та актів перевірок, щоб бути в курсі виявлених у таборі порушень, а також ознайомитися з наказом про його відкриття та початок оздоровчого сезону. Крім того, раджу прописати в договорі, який батьки укладають із адміністрацією таких установ, хто відповідає за дітей і в яких випадках можна повернути гроші за путівку. До речі, відповідно до закону "Про оздоровлення та відпочинок дітей" адміністрація дитячих таборів зобов'язана застрахувати їх на час відпочинку від нещасних випадків. Якщо такі вимоги виконані не були, батькам варто звернутися в органи прокуратури із заявою, на яку працівники прокуратури мають відреагувати у встановленому порядку.

До поради юриста додамо, що, перш ніж посилати свою дитину на відпочинок, варто провести моніторинг: пошукати в Інтернеті відгуки відпочивальників, із яких можна почерпнути багато цікавої інформації про табір або санаторій, переглянути фотографії оздоровниць, щоб мати уявлення про рівень їх комфорту і безпеки. Адже якщо ти попереджений - значить, озброєний.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі