Шведська преса про перемогу збірної України: «Старий» Шевченко був найкращим (відео)

© uefa.com
Шведські журналісти не приховують емоцій: «Крах у Києві - жахливий старт. Почали, заплуталися і зазнали поразки. Нас побила жива легенда. Літнє свято збірної Швеції було зіпсовано вже у Києві. І провал на «Олімпійському» може дорого обійтися».

Несподівано слабкий старт своєї збірної на Євро-2012 шведські журналісти намагаються пояснити тренерськими прорахунками, тактичними помилками, історичними закономірностями, а також натхненням, що зійшло на «старого» Андрія Шевченка.

В одному з авторитетних скандинавських видань Aftonbladet пишуть, що нинішня поразка збірної Швеції укладається в сумну статистику ігор проти господарів. «П'ять разів на чемпіонатах світу чи Європи ми грали зі збірними країн-господарів. І всі п'ять раз зазнавали поразки. Загальний рахунок - 5:17».

Кілька розміщених там же післяматчевих інтерв'ю показують, як важко шведи пережили поразку. Засмучений Лустіг, що пропустив Шевченка у вирішальний момент: «Я відразу зрозумів, що мав бути там... Звичайно, це дуже сумно. Я дуже захопився атакуючими діями і не встиг накрити суперника».

Україна обіграла Швецію 2:1 і вийшла в лідери групи (відео)

Євро-2012: розклад матчів, результати і турнірна таблиця

Інший захисник Ольссон: «Зараз нам дуже важко ... Ти завжди хочеш показати на полі 100%-й результат, але іноді обставини сильніші за тебе. Для нього (Шевченка) - це був звичайний гол, яких він багато забив у кар'єрі, для нас - груба помилка». У паралельному матеріалі повідомляється, що Ібрагімович вже у перерві, незадоволений якістю гри, посварився з партнером зі збірніої Маркусом Розенбергом. «Звичайно, деяка напруга присутня. Не так вже дивно, що іноді емоції схвильованих гравців знаходять вихід ... Але я сподіваюся, що все закінчиться благополучно» - це вже слова менеджера команди Маркуса Ольбака.

Крім того, відвідувачі сайту Aftonbladet.se мали можливість виставити оцінки гравцям шведської збірної за п'ятибальною шкалою. В даний час проголосували майже 5500 осіб. Найкращим, що не дивно, став Златан з показником 3,2 - а от головними невдахами були визнані Лустіг (1,0) і Тойвонен (1,2).

Столична Svenska Dagbladet не приховує емоцій у заголовку: «Крах у Києві - жахливий старт». «Почали, заплуталися і зазнали поразки. Нас побила жива легенда. Літнє свято збірної Швеції було зіпсовано вже в Києві. І провал на «Олімпійському» може дорого обійтися. Програти перший матч на турнірі - одна з найгірших речей для будь-якої команди. Програти супернику, якого ми повинні випереджати в таблиці, ще гірше. А вже програти після того, як відкрили рахунок - це по-справжньому жахливо».

Журналіст картає шведську збірну за численні тактичні помилки. «Безліч українських атак зародилися на нашому лівому фланзі, де Тойвонен і Мартін Ольссон не могли налагодити взаємодію. Час від часу Ярмоленко там наче по автостраді проносився (...) Противнику не склало праці намацати слабке місце, і Мельберг закрити пролом вже не міг. Українці грали у властивих їм швидких контратаках, постійно тиснули на наш вразливий фланг. Будь Шевченко молодший роки на три, він би забив ще у першому таймі. Шведи ж, навпаки, у футбол майже і не грали. Це був жахливий старт Євро для Еріка Хамрена. (...) Надія вмирає останньою, і у нас ще є шанси на вихід у плей-офф, але для цього потрібно робити чудеса у двох наступних матчах. Але з Англією буде набагато складніше. Можна сподіватися, молитися, демонструвати як приклад збірну Данії, але ... Гірка правда в тому, що якщо вже ми Україну не здатні обіграти, то у чвертьфіналі нам робити нічого. І ніяких виправдань тут бути не може».

Arbetarbladet з Гефль також обіграла в своєму заголовку тему сновидінь: «Щасливі мрії Еріка Хамрена тривали всього три хвилини». І далі: «Два кивка голови Андрія Шевченка за сім хвилин перетворили цей сон у щось куди більш похмуре». «Збірна України не втрачала часу. Вона грала краще, сильніше, і небезпечніше, ніж багато хто припускав до матчу», відзначає видання.

Описуючи небезпечні моменти в першому таймі, автор зауважує: «Якщо б Мельберг і Гранквіст не кидалися під удари противника, Україна б вела в рахунку вже до перерви». Не приніс радості шведам і другий тайм, навіть точний «удар чарівної ноги Ібрагімовича» не допоміг: «Гра повернулася до вихідного положення - після двох голів за три хвилини. А потім був завданий смертельний удар. Євген Коноплянка подав кутовий на ближню штангу, і Шевченко забив переможний гол. І знову наші діяли пасивно і безтурботно. Хто повинен був тримати «Шеву»? Ближче за все був Ібрагімович, але він не впорався ... Найулюбленіший футболіст України кинувся в обійми колись кращого гравця СРСР Олега Блохіна. Трибуни тремтіли від оплесків. Здавалося, що весь стадіон, вся країна злилася в єдиному пориві з полем».

Goteborgs Posten теж відзначила невідповідність передматчевих установок тренера і продемонстрованої гри. «Ерік Хамрен закликав своїх підопічних бути агресивними, говорив про мужність і обов'язок. Але на полі шведська команда, здавалося, в першу чергу хотіла кудись сховатися. Ми надто нервували, напруга і страх помилитися були помітні».

А Sydsvenskan, що видається в Мальме, захоплювалася Андрієм Шевченком - матеріал називається «Старий був найкращим у Києві». «Вихід в основі екс-зірки «Мілана» був невеликим сюрпризом. Багато хто вважав, що Олег Блохін буде використовувати кращого футболіста Європи 2004 року в якості козирної карти і кине Шевченка в бій тільки після перерви. Але чому? Чим більше проходило часу після стартового свистка, тим більша кількість людей переконувалося в тому, що великий футболіст залишається таким досі». 55-та хвилина, а потім 62-га: «Бах! Бум! І шведські мрії зруйновані (...) Цей чемпіонат Європи - останній для Шевченка. І, як показав матч зі Швецією, завершення кар'єри Андрія у збірній країни може стати чудовим».

Нагадаємо, 11 червня зустріч на стадіоні НСК «Олімпійський» між збірними України та Швеції завершилася перемогою підопічних Олега Блохіна з рахунком 2:1 завдяки дублю Андрія Шевченка. Оскільки в іншому матчі понеділка збірні Англії та Франції зіграли внічию, перемога дозволила українцям очолити групу D !zn

Англія і Франція не поступилися одна одній у напруженій боротьбі - 1:1 (відео)