«Зимы ждала, ждала природа...»

Поділитися
Нещодавно в редакцію «ДТ» зателефонував читач і розповів, що на одному з озер Кагарлицького району бачив лебедів...

Нещодавно в редакцію «ДТ» зателефонував читач і розповів, що на одному з озер Кагарлицького району бачив лебедів. І не одну пару, а кілька. Незважаючи на те, що другий місяць зими добігав кінця, граційні птахи плавали водоймою і, судячи з усього, навіть думки не мали про теплі краї. Як повідомив мисливствознавець ДП «Ржищівський лісгосп» Олександр Лисенко, свої звички змінили не тільки лебеді. У довколишніх озерах він спостерігав кілька зграй диких гусей.

Виявилося, що для знайомства з такою екзотикою необов’язково навіть зі столиці виїжджати. Достатньо доїхати на метро до станції «Оболонь», і через п’ять хвилин — пташине царство перед очима. На водній гладіні вздовж вулиці Приозерної плавають качки... Навіщо їм летіти, навіщо покидати рідні місця, коли столичні озера і Дніпро за нинішню зиму так жодного разу і не покрилися кригою. До того ж активісти товариства мисливців і рибалок підгодовують птахів відходами зерна.

Нинішня зима підносить сюрприз за сюрпризом. Погодні новини стали суперничати з політичними. Адже одна річ, коли серед зими випадає тиждень-другий з плюсовою температурою, і зовсім інша, коли така непевність (чи то осінь затягнулася, чи то зима не настала) триває кілька місяців.

Тут мимоволі доводиться частіше на небо поглядати. Агрономів турбує стан озимини, яка надміру нарощує зелену масу, ось-ось викине посеред зими колос. Садівники стурбовані передчасним початком руху соків у деревах, побоюються жорстоких ударів морозу по беззахисних, набубнявілих плодових бруньках. Лісникам тепла погода в такий час теж ні до чого. За словами фахівців того ж таки Ржищівського лісгоспу, деревину, звісно ж, легше і приємніше заготовляти за плюсової температури, а от вивозити її та транспортувати лісовим бездоріжжям, часто під дощем — велика проблема і додаткові витрати пального.

Та не було б щастя, якби нещастя не допомогло. Нинішню м’яку зиму, з огляду на все, легко переживуть звірі й риба. На думку представників товариства мисливців і рибалок Київської області, завдяки винятково сприятливим умовам зимівлі поголів’я багатьох видів тварин має зрости. Скажімо, у морозні, сніжні зими чимало козуль, навіть якщо їх підгодовувати, не можуть обігріти лежбища, простуджуються і гинуть. Нині ж і тепло, і кормів (підрослої озимини на полях і трави, що пробивається на лісових галявинах) у парнокопитних достатньо.

Проте стверджувати, що зимовий мисливський сезон видався вдалим, ніхто не ризикує. Одна річ полювати на зайця чи лисицю по мерзлому снігу, де відбилися сліди, і інша — блукати наосліп, та ще й багнюкою. Мисливці розповідають, що за весь час осінньо-зимового полювання тільки двічі видався морозець, та й то в будень. А сніг і геть не тримався. Отже, умови для полювання на хутрового звіра зовсім непривабливі. Зайці, які не залишають слідів та ще й міцно припадають до землі, за твердженням фахівців, стали майже невидимками, а лисиці в таку теплінь і самі полюють.

Зате рибалки теплою погодою не натішаться. Старожили не пам’ятають, щоб у цей час на столичних ринках було стільки живої риби різних видів і навіть раків. І ціни порівняно з осінніми пішли вниз.

Фахівці пояснюють, що у зв’язку з теплою погодою більшість видів риб не забилися, як зазвичай, у ями для зимівлі, а продовжують поводитися, як пізньої осені. Особливо активні щука, судак, окунь. Вони частіше трапляються рибалкам. Тож вони й квапляться надолужити втрачене. Рибальський інвентар — човни, снасті — розібрали. Що вже саме по собі підтверджує — клює.

Прикмети передчасної весни дедалі помітніші. Біля центральних станцій метро поки що з-під поли дорого пропонують рідкісні проліски. А тепличні господарства і селяни навколостоличних сіл, які вирощують ранні овочі, повним ходом торгують на київських базарах зеленою цибулею, петрушкою, кропом — і дешевше, ніж зазвичай. Воно й зрозуміло. Витрати електроенегії на обігрів теплиць за такої погоди різко знизилися. Очікується, що парникові огірки та помідори подешевшають...

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі