Україна не зможе будувати АЕС?

Поділитися
В Україні виникнуть великі труднощі з будівництвом нових і підтримкою у працездатному стані наявних атомних електростанцій, стверджує Микола Штейнберг — організатор і перший голова Держатомнагляду України...

В Україні виникнуть великі труднощі з будівництвом нових і підтримкою у працездатному стані наявних атомних електростанцій, стверджує Микола Штейнберг — організатор і перший голова Держатомнагляду України. Причиною, на його думку, є загальна криза галузі та проблеми у менеджменті НАЕК «Енергоатом».

Будівництво АЕС з нуля останній раз починалося в Україні понад 25 років тому, констатує експерт. «Реальний досвід організації всіх стадій, починаючи з розробки, експертизи, затвердження техніко-економічного обґрунтування і проекту, на жаль, втрачений разом з фахівцями, що відійшли від активної діяльності, і керівниками», — стверджує Штейнберг.

Відсутні не тільки керівні кадри, але й робітники з необхідним рівнем професійних умінь. «Найбільш висококваліфікована частина будівельно-монтажного персоналу електроенергетичного комплексу з різних причин залишила галузь. Водночас для підготовки, наприклад, зварника-паспортиста або бригадира-монтажника потрібно не менше п’яти років», — відзначає експерт.

Крім того, Україна не випускала і найближчим часом не зможе випускати власні ядерні реактори. А можливості придбання ядерних реакторів видаються, на думку Штейнберга, більш ніж сумнівними.

У Росії є можливість виготовляти 1 комплект для ядерного реактора на рік, найближчим часом планується довести потужності до 4 реакторів на рік. Цього недостатньо навіть для задоволення потреб російської промисловості. Аналогічна ситуація склалася і в інших країнах, що колись активно виробляли ядерні реактори.

Водночас НАЕК «Енергоатом», за словами Штейнберга, не розпочала роботу над наявною проблемою навіть теоретично. Після затвердження Енергетичної стратегії України до 2030 року, яка передбачає будівництво нових реакторів, у «Енергоатома» «взагалі відсутня бодай якось усвідомлена програма робіт», стверджує експерт.

Докладніше про значні труднощі в українській ядерній енергетиці читайте в інтерв'ю Ольги Дергачової з Миколою Штейнбергом в свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі