ХИЖОЇ РИБКИ, ДЕФІЦИТНОЇ, НЕ БАЖАЄТЕ?

Поділитися
У результаті індустріалізації рибного промислу за останні 50 років чисельність хижої риби у Світовому океані зменшилася на 90%...

У результаті індустріалізації рибного промислу за останні 50 років чисельність хижої риби у Світовому океані зменшилася на 90%. Такого висновку дійшли автори першого присвяченого цій тематиці систематизованого дослідження, опублікованого у травневому числі журналу Nature.

Тривожні дані про різке зменшення чисельності риби як за окремими видами, так і за окремими регіонами, у науковій пресі останнім часом з’являлися регулярно. Але тільки групі вчених під керівництвом океанографа Ренсома Майєра, котрі витратили десятиріччя на узагальнення даних наукових досліджень і звітності рибальських суден, пощастило скласти найповнішу картину того, що відбувається.

Застосування супутникових систем спостереження й ультразвукового сканування водних глибин, за словами дослідників, практично не залишили рибі шансів на виживання. Причому загроза зникнення нависла не лише над цінними породами риб, а й над мешканцями океану, котрі не становлять комерційного інтересу, але потрапляють у тралові сіті або в спеціальні пастки.

Настільки різке зниження чисельності хижої риби загрожує дуже серйозними наслідками. Йдеться не лише про зникнення дуже цінного джерела дешевого повноцінного продукту харчування і скорочення багатьох тисяч робочих місць, а й про порушення всієї надзвичайно складної екосистеми океану. Проте, вважають науковці, ще не пізно запобігти екологічній катастрофі. Для цього необхідно всього лише ратифікувати й виконати зобов’язання, прийняті торік у Йоганнесбурзі на Всесвітньому саміті зі сталого розвитку. Запропонована тоді програма передбачає повне відновлення первісної чисельності хижої риби вже до 2015 року.

Фахівці вважають це завдання цілком посильним. Адже у випадку з бізонами, кількість яких свого часу зменшилася з 30 мільйонів до 3 тисяч, аналогічне завдання було вирішене досить успішно. А для відновлення чисельності риби цілком достатньо дотримуватися правил цивілізованої риболовлі. Як стверджує Гленн Делані, представник американського уряду в Міжнародній комісії з проблем збереження тунця, уже зараз більшість країн повністю дотримуються законодавчих норм. Виняток становлять хіба що тайванські браконьєри. Отже, драматизувати ситуацію, на його думку, взагалі не варто.

Автори дослідження також стверджують: чисельність деяких рибних популяцій, наприклад риби-меч, справді трохи збільшилася. Однак про стабілізацію ситуації взагалі говорити поки що не випадає.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі