Долар заправляє - Енергоринок - dt.ua

Долар заправляє

7 лютого, 2014, 20:12 Роздрукувати Випуск №4, 7 лютого-14 лютого

Зростання курсу долара з 8,00 до 8,80 гривні зумовлює підвищення собівартості бензину на 60 коп./л, до 9,40 грн — на 1 грн/л. Якщо ситуація на валютному ринку не зміниться, таке зростання відбудеться протягом місяця.

Різке зниження курсу гривні у лютому суттєво вплине на вартість нафтопродуктів. Директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн пояснює, що близько 90% у роздрібній ціні палива залежить від курсу валют, адже нафту й нафтопродукти ми купуємо за кордоном, а податки, зокрема акцизний збір, встановлено в євро. Ціна на українську нафту теж встановлюється в паритеті до зовнішніх котирувань та має валютну прив'язку.

Відповідно, девальвація гривні не може оминути ринок нафтопродуктів. Зростання курсу долара з 8,00 до 8,80 гривні зумовлює підвищення собівартості бензину на 60 коп./л, до 9,40 грн — на 1 грн/л. Якщо ситуація на валютному ринку не зміниться, таке зростання відбудеться протягом місяця.

Наразі існують сприятливі фактори, через які зростання цін буде дещо гальмуватися. По-перше, маємо сприятливу кон'юнктуру зовнішнього ринку. Останнім часом ціни не зростають і навіть дещо знизилися. По-друге, ринок на сьогодні перебуває у мертвому сезоні, коли споживання впало до мінімальних позначок, а трейдери мають великі запаси нафтопродуктів за старими цінами. Тому підвищення не буде стрімким навіть за умови збереження процесів зростання валютного курсу.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №22-23, 15 червня-21 червня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво