В Україні впроваджується унікальна система фінансового менеджменту вузів

Поділитися
В Донецькому національному університеті розробили й апробували унікальну систему фінансового менеджменту вищого навчального закладу...

В Донецькому національному університеті розробили й апробували унікальну систему фінансового менеджменту вищого навчального закладу. На сьогоднішній день вона впроваджується у десяти вузах країни, готується до її впровадження й Міністерство освіти і науки України.

Система є комплексним вирішенням проблеми управління фінансовими ресурсами. Вона дозволяє не лише виконувати повсякденну роботу з бухгалтерського обліку, оперативно управляти наявними коштами, а й створити єдиний інформаційний простір вузу, до якого включені будь-які, навіть найменші підрозділи, котрі одержують і витрачають гроші.

Система може працювати не тільки з фінансовими потоками. Вона впорядковує роботу персоналу, розподіляє навантаження між викладачами. З її допомогою можна контролювати роботу гуртожитків, бібліотеки, відділу кадрів, приймальної комісії та інших підрозділів вузу. Отримуючи інформацію в режимі online, керівництво вузу може приймати оперативні та стратегічні рішення, які стосуються наукової, освітньої і господарської діяльності.

Розроблена донецькими вченими система вже впроваджується у десяти вузах (зокрема у двох приватних) і навіть, з деякими доопрацюваннями, на ряді підприємств водно-каналізаційного господарства. Як стверджують автори, їхня розробка універсальна й може бути «налаштована» на будь-який об’єкт зі схожими умовами функціонування.

«Впровадження системи дозволить якісно сформувати бюджет навчального закладу та оперативно управляти фінансовими потоками, — підтримує колег директор департаменту економіки та фінансування Міністерства освіти і науки Петро Куликов. — Там, де впроваджено систему, немає проблем із контролем — усі записи відповідають дійсності. З жовтня планують поетапне впровадження системи в МОН — уже підписано відповідний наказ міністра».

За словами Куликова, впровадження системи у МОН дозволить міністерству знизити дебіторську та кредиторську заборгованості, які сумарно сягають близько 1,5 мільярда гривень на рік, і вивільнити кошти в сумі 140 мільйонів гривень на рік.

Докладніше читайте у статті Тетяни Галковської «Управління фінансами вузу: за наказом ректора чи за законами ринку?» у свіжому номері «ДТ».
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі