В Україні може зникнути приватна освіта

Поділитися
У зв'язку з підвищенням річних орендних ставок і тарифів на комунальні послуги в 2007 році орендна плата для приватних шкіл була збільшена в 5-14 разів...

У зв'язку з підвищенням річних орендних ставок і тарифів на комунальні послуги в 2007 році орендна плата для приватних шкіл була збільшена в 5-14 разів. У такій ситуації стає неможливим раціональне утримання приміщень і повноцінне проведення навчально-виховного процесу.

Теоретично, рішенням цього питання може стати підняття цін за надання послуг, але в такому випадку багато хто може відмовитися від навчання дітей у приватних школах. Адже крім щомісячних виплат податків, з яких іде відрахування на освіту, батьки також оплачують навчання в приватній школі і її утримання.

Відповідно до закону України «Про освіту» і Конвенції по правах дитини, яку Україна підписала ще в 1991 році, кожен маленький громадянин країни має право на безкоштовну початкову освіту. Це означає, що держава виділяє гроші на освіту кожної дитини, що досягла певного віку.

Учні ж приватних навчальних закладів не дістають ніяких дотацій від держави. Вони незаконно позбавлені компенсації на отримання обов'язкової середньої освіти й медичного обслуговування. Всі види допомоги й соціального захисту, що мають надаватися дітям (стипендії, премії, грамоти, харчування, вакцинація, відпочинок), не поширюються на учнів приватних шкіл. Навіть підручники, що випускаються із грифом «безкоштовно», приватним школам продають за комерційною ціною, а не за собівартістю.

Деякі поліклініки категорично відмовляються проводити щорічний диспансерний огляд дітей на базі приватного навчального закладу, як це передбачено законом і як це звичайно відбувається в державних дитячих садах і школах. Працівники медичних закладів вимагають, аби за огляд приватні школи доплачували додатково. Хоча батьки як платники податків уже оплатили обов'язкове для всіх дітей країни медичне обслуговування.

Проблема може мати й більш незворотні наслідки: за відсутності навчальних закладів відповідного рівня, забезпечені батьки почнуть віддавати перевагу закордонним школам. Найбільш успішні учні зможуть отримати там престижну роботу. Таким чином, монополія держави в сфері освіти може призвести не тільки до витоку капіталів, але й до витоку «мізків».

Докладніше про проблеми приватних шкіл і способи їхнього розв'язання читайте в статті Галіни Божко «Приватна освіта — на грані банкрутства» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі