СИДЖУ БІЛЯ САКУРИ, ТАНКУ СКЛАДАЮ

Поділитися
Вона завжди притягувала до себе, як магніт. Своєю екзотичністю, загадковістю, такою собі мудрою відстороненістю...

Вона завжди притягувала до себе, як магніт. Своєю екзотичністю, загадковістю, такою собі мудрою відстороненістю. Інтерес до неї — явище перманентне, яке за волею примхливої моди трансформується часом мало не на тотальне преклоніння й наслідування. Але хоч би скільки іноземці «препарували» її особливості, завжди залишиться щось непізнане, недосказане... Щось на кшталт усмішки на порцеляновому личку одного з її символів — гейші.

Сакура, сумо разом із танкою, оригамі, кімоно, ікебаною й шашками Го захоплюють й інтригують. Українців зокрема. У Києві на території Національного університету «Києво-Могилянська академія» кілька років вельми успішно працював Японський центр. Його бібліотека, курси японської мови, студії ікебани й оригамі, семінари з маркетингу, менеджменту малого й середнього бізнесу, PR здобули велику популярність. А шістдесят найкращих слухачів економічних семінарів і курсів японської мови навіть побували в Країні вранішнього сонця.

Недавно згаданий вище острівець Японії в столиці України змінив «прописку»: він оселився в одному з залів науково-технічної бібліотеки Київського політеху. Крім того, він виріс, змужнів і нині називається Українсько-японським центром НТУУ «КПІ» і має безліч найрізноманітніших планів. Зокрема, збирається організувати спільні бізнес-семінари, курси підвищення кваліфікації в сфері економіки, сприяти процесам конверсії в нашій державі й залучати японських експертів для реалізації проектів у цій сфері. Окремий блок — питання технічного співробітництва проектного типу.

Безумовно, не лише економісти й технарі знайдуть у центрі щось корисне й цікаве для себе. Один із пріоритетів новоспеченої структури — розширення культурної діяльності. Тому поряд із курсами японської мови всі бажаючі зможуть відвідувати заняття з ікебани, клуб Го, дивитися японські фільми, навчатися премудростей японської кухні та чайної церемонії. Бібліотечний фонд як у традиційному варіанті, так і бібліотека відео-, аудіоматеріалів дозволять ближче познайомитися з історією й сьогоденням, культурою, наукою й технікою Країни вранішнього сонця.

Центр працюватиме в рамках проектів Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA). Серед партнерів нової структури — JETRO — організація, яка займається питаннями зовнішньої торгівлі й інвестиціями, і Japan Foundation, чиїм основним завданням є пропаганда японської культури. Можливо, у недалекому майбутньому україно-японське починання «обросте» регіональними відділеннями в Дніпропетровську, Донецьку, Львові, Одесі, Ужгороді й Харкові. Центр у «КПІ» відкритий для всіх, послуги більшості його відділів безплатні.

Одне слово, якщо вас цікавить Японія, в якому напрямку рухатися, ви вже знаєте.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі