ШКОЛА З КРАЄВИДОМ НА ГОРИ

Поділитися
Якби не табличка на дверях, то Яремчанську середню школу №2 можна було б сплутати з краєзнавчим музеєм...

Якби не табличка на дверях, то Яремчанську середню школу №2 можна було б сплутати з краєзнавчим музеєм. Школу справедливо вважають народною: споруджували її, що називається, всією громадою. Сам будинок, щоправда, будувала влада, а ось над «начинкою» трудилися і вчителі, і діти, і їхні батьки. Результат вражає: скрізь художні розписи й інсталяції. Але головне — у школі живуть дух і культура гуцульського народу, а діти виховуються в гармонії з природою.

Перший поверх присвячений духовному вихованню. У коридорі виділено місце для невеличкої каплички. У школі проводяться уроки християнської етики, відзначаються релігійні свята.

Третій поверх відведено під народознавство. На стінах тематичні малюнки на побутову тематику, у класах і кабінетах — вироби. А в центрі коридору — справжнісінька українська хата. Перестрибнувши через невисокий перелаз, потрапляєш на подвір’я — із колодязем-журавлем і лелекою в гнізді на його верхівці. Далі — в натуральну величину ганок, сіни та світлиця. Обстановка в ній також анітрохи не бутафорська: оригінальні вишивки, викладена кахлями піч, колиска для немовляти тощо.

А «найпрактичніший» — другий поверх, виділений під екологічне виховання. Це відразу видно з пейзажів та «портретів» братів наших менших на стінах, а також із табличок на дверях: «Кабінет допрофесійної підготовки агента туристичного бізнесу», «Екологічний туристично-інформаційний центр». Причина такого серйозного ставлення до екології цілком зрозуміла: поступово Українські Карпати перетворюються на один великий міжнародний туристичний центр. Причому головне в ньому — не так сучасна інфраструктура (сліди її досить активного будівництва помітні всюди), як реліктова природа.

— Бережливого ставлення до природи в нас навчають із перших класів, — розповів випускник 11-го класу Олег. — Навіть найменші беруть участь в очищенні лісів, річок та джерел. А старшокласники за бажання можуть спеціалізуватися на організації готельного чи туристичного бізнесу. На таких уроках нас навчають грамотно використовувати природні багатства, так господарювати й вести бізнес, щоб не зашкодити природі. Це ціла наука! Навчаємося ми за програмою місцевого училища, куди потім можна вступити відразу на другий курс. У принципі, навіть випускник школи цілком здатен організувати власну справу — були б можливості. Адже ми ознайомлені й з основами економіки, багато з нас уміють водити автомобіль.

— Ти також відкриватимеш свою справу?

— Звісно, тільки спочатку потрібно здобути освіту. Готуюся вступати на юридичний факультет Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

— І де плануєш застосовувати знання?

— Тут, у своєму рідному місті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі