Профтехучилища занепокоєні експериментом Міносвіти

Поділитися
Міністерство освіти проводить експеримент з переводу профтехучилищ на фінансування муніципальних бюджетів...

Міністерство освіти проводить експеримент з переводу профтехучилищ на фінансування муніципальних бюджетів. Керівники ПТУ занепокоєні тим, що експеримент може відобразитись як на розмірі дотацій від влади, так і на самому факті існування училищ.

В експерименті, що стартував на початку цього року, беруть участь ПТУ Києва, Харкова та Львівської області. І на сьогоднішній день керівники навчальних закладів уже мають певні побоювання щодо його результатів.

«Деякі моменти насторожують: уже були проблеми з фінансуванням по зарплаті, раніше аванс завжди вчасно видавали, а тепер як доведеться», — розповідає Георгій Алексеєнко, директор Київського вищого професійного училища будівництва і дизайну.

Він також нагадує, що у Санкт-Петербурзі передача ПТУ від міністерства місту свого часу закінчилася зникненням більш ніж половини навчальних закладів.

«Коли б наше училище було комунальною власністю тоді, коли у нас нахабно забирали стадіон, ми його не відстояли б, — упевнений директор училища. — У боях за столичну нерухомість ми вже й так втратили гуртожиток і їдальню — їх геть незаконно прибрала до рук Державна податкова адміністрація, яка чомусь ніяк не могла обійтися без наших споруд».

У свою чергу, міністр освіти та науки Станіслав Ніколаєнко закликає не хвилюватися, хоча й визнає існуючі загрози.

«Розумію тривогу директорів — вони бояться розбазарювання земель і майна. З одного боку, така загроза існує. Але хочу підкреслити: власником майна і землі залишається уряд — в особі МОН. Ми тільки передали обов’язок утримувати училища, а також право формувати замовлення на робітничі професії, щоб ПТУ могли вчасно реагувати на потреби регіонального ринку праці, — запевняє він. — Київ, наприклад, виділяє близько 10 млн. грн. додатково до того, що заплановано в бюджеті, на соціальний захист і створення бази. Але це зовсім не означає, що за це місто дістане право розпоряджатися майном ПТУ».

Міністр також нагадує, що у 2001 році був ухвалений закон «Про профтехосвіту», згідно зі статтями 49 і 50 якого «майно ПТУ не повинно відчужуватися, а коли через якісь обставини це сталося, то воно має передаватися знову-таки навчальному закладу». За його словами, нині тривають суди з приводу повернення майна Київського вищого професійного училища будівництва і дизайну.

Тим часом спеціальності, які отримують учні ПТУ, стають найбільш затребуваними і одночасно найбільш дефіцитними на ринку праці країни. Детальніше про перспективи вирішення кризи профтехосвіти в Україні читайте у статті Ольги Скрипник «Трудові резерви: своїх будемо вчити чи чужих годувати?» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі