НОВІЙ УКРАЇНІ — НОВЕ ПОКОЛІННЯ СУДДІВ

Поділитися
У судовій аудиторії Київського міжнародного університету відбулася прес-конференція з командою-переможницею національного раунду «Міжнародного студентського суду ім...

У судовій аудиторії Київського міжнародного університету відбулася прес-конференція з командою-переможницею національного раунду «Міжнародного студентського суду ім. Телдерса», заснованого 1997 року на честь тринадцятої річниці студентського дебатного товариства з міжнародного права ім.Телдерса.

Створене студентами Лейденського університету 1954 року товариство названо на честь професора Бена Телдерса — неперевершеного юриста-міжнародника, який 1934 року одержав право виступати перед Постійною палатою міжнародного правосуддя від імені Королівства Нідерланди. Усе своє життя він захищав закон.

Міжнародний студентський суд — змагання, у яких можуть брати участь команди лише з європейських держав. Нині налічується 20—25 команд-учасниць. Фінал цього конкурсу проходить у Гаазі. Від кожної країни допускається лише один представник, а бажаючих багато. Тому спочатку відбуваються національні відбірні раунди. Як зазначив присутній на конференції Гарі Валдрон — старший радник з юридичних питань фірми FMI, колишній суддя, практикуючий юрист, — в Україні відбір був наймасштабнішим. Зареєструвалися 25 команд-учасниць. До фіналу дійшло вісім. Перше місце виборювали команди Донецька, Харкова, Києва та інших міст.

Фінішному поєдинку передувала копітка праця студентів. Їх учили швидко реагувати на поставлені запитання, причому відповідати потрібно було виключно англійською мовою. Велику увагу приділяли й психологічній підготовці студентів. Пан Валдрон розповідав, що людина, навіть маючи блискучі знання з міжнародного права, може програти, бо почавши нервувати, втрачає здатність чітко формулювати свої аргументи.

Троє суддів (два з Америки — головуючий суддя Джон Конлан та Родні Левхольц, і один з України — Олег Загнідко) дуже пильно стежили за конкурсантами. Вони справили на членів команди глибоке враження, ставши для них взірцем неупередженості і об’єктивності.

Змагання складалося з двох частин — письмової та усної. На початку команди отримували факти щодо справи. Після цього учасники мали проаналізувати всі деталі, підготувати аргументацію, викласти все це на папері. Потім команда з чотирьох чоловік розділялася на позивачів і відповідачів. Починалася усна частина змагання. Відповідачі одних команд змагалися з позивачами інших. Так оцінювався рівень підготовки учасників. У процесі дебатів судді ставили запитання обом сторонам і дуже уважно й прискіпливо слухали відповіді. Перемогла команда Київського міжнародного університету. Треба зазначити, що тренер команди Альбіна Петросян торік уже була на змаганнях у Гаазі — її команда посіла друге місце. Тепер вона розпочала підготовку команди-наступниці. На запитання, як у процесі підготовки було використано досвід торішнього змагання, Альбіна Альбертівна відповіла: «Ми намагалися уникати помилок, допущених тоді. Прагнули передбачити запитання суддів і дії наших суперників. Здається, це нам вдалося». А ось чи це справді так, покажуть результати герцю в Гаазі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі