НАВЧИТИ ЛОВИТИ РИБУ

Поділитися
Той факт, що країни третього світу впоратися з проблемами, які перед ними постали, — голодом, злиднями, епідемією СНІДу та інших страшних захворювань — самостійно не зможуть, доведення не потребує...

Той факт, що країни третього світу впоратися з проблемами, які перед ними постали, — голодом, злиднями, епідемією СНІДу та інших страшних захворювань — самостійно не зможуть, доведення не потребує. Індустріально розвинені держави начебто й не відмовляються надавати своїм бідним побратимам певну допомогу, проте особливої готовності викладати чергові мільярди доларів не виявляють. Адже багато що з уже вкладеного гухнуло в «чорні» діри найбідніших країн майже безслідно. Попри авторитетні заяви про викорінення на планеті злиднів до початку третього тисячоліття, зроблені в 1970-ті роки, частка найбіднішого населення на планеті навіть трохи збільшилася. А все тому, що зусилля досі спрямовувалися не туди. Давнє прислів’я гласить: голодуючого можна нагодувати, а можна навчити ловити рибу. Досі багаті країни йшли першим шляхом. Проте спільна заява міністрів освіти Нігерії, Гани, Гамбії та Ефіопії, можливо, допоможе трохи змістити акценти.

Як відомо, на сьогодні початкова школа недоступна 125 мільйонам дітей, 75 мільйонів з них живуть в Африці. Виростаючи, такі діти найчастіше неспроможні прогодувати себе і свою сім’ю, уберегтися від СНІДу та інших захворювань. При цьому тільки для перемоги над СНІДом потрібно близько 10 мільярдів доларів. А ось для розв’язання проблеми загальної початкової освіти знадобиться не більше 3—4 мільярдів доларів. Заодно значною мірою буде вирішено і проблему профілактики СНІДу, і проблему злиднів. І, треба сказати, саме підвищення рівня освіченості стало найуспішнішим з усіх здійснюваних проектів. Зокрема, тільки в Африці частка дітей, які отримали повну початкову освіту (шість класів), зросла з 49 відсотків у 1990 році до 55 відсотків на 2000 р. Щоправда, відбулося це переважно за рахунок тих найбідніших країн, які розробили конкретний план заходів із подолання неграмотності.

Саме тому на останньому міжнародному освітньому форумі в Дакарі делегації 183 держав ухвалили постанову: жодна з найбідніших країн, яка розробила реалістичну програму національної освіти, не повинна залишитися без коштів для її здійснення. Тим паче що саме викорінення неграмотності, особливо серед жіночого населення, допоможе зупинити СНІД і перемогти злидні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі