Київ і Москва не можуть домовитися про створення єдиного підручника з історії

Поділитися
Створення спільного підручника історії для України і Росії на даному етапі є нереальним. Про це заявив генеральний директор Інформаційно-аналітичного центру з вивчення суспільно-політичних процесів на пострадянському просторі при Московському державному університеті Олексій Власов.

«Створення спільного навчального посібника для вчителів - це той максимум, якого можна досягти. Для написання спільного підручника з історії не готові ані колеги з Києва, ані з Москви. Ще дуже багато тем, стосовно яких неможливо домовитись через різницю підходів наукових шкіл», - сказав Власов.

На його думку, потрібно проводити спільні науково-практичні конференції для обговорення «суперечних» питань. Після цього можна буде виробити «спільну платформу» і через 3-4 роки можна говорити про навчальний посібник для університетів.

У той же час, він вважає, що зникає політизація питань історії в двосторонніх відносинах: «Менше сенсаційності, менше крикливості. Навіть щодо проблеми Голодомору тепер можна розмовляти на рівні істориків-професіоналів, не підключаючи тих людей, які відверто скаженіли, заробляючи на цих питаннях політичний капітал».

Також, багато зроблено для організації студентських обмінів - російські студенти поїдуть до українських ВНЗ, а для українських студентів буде запроваджено механізм квотування.

Нагадаємо, 13 травня 2010 року міністр освіти України Дмитро Табачник заявив, що Україна і Росія до кінця 2010 року підготують спільний навчальний посібник для вчителів історії. При цьому він зазначив, що в посібнику будуть викладені різні точки зору на «будь-які складні процеси». За його словами, це дозволить вчителям краще розуміти один одного.

27 жовтня Україна і Росія домовилися створити робочу групу у складі вчених-істориків з підготовки єдиного навчального посібника для вчителів історії.

За матеріалами УНІАН

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі