ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА СКЛАДОВА МАЙБУТНЬОГО

Поділитися
— Ще в шкільні роки «запрограмував» себе на те, що буду математиком, програмістом, навчатимуся в Києві, — говорить Євген Луценко, студент КНУ ім...

— Ще в шкільні роки «запрограмував» себе на те, що буду математиком, програмістом, навчатимуся в Києві, — говорить Євген Луценко, студент КНУ ім. Т.Шевченка. — І що мети досягну сам. Тож хочу порадити й іншим: треба не просто вчитися, а бути активним. Учитися заради досягнень, перемог.

— Вчити треба те, що цікаво для тебе. Можна менше уваги приділяти нецікавим предметам — вчити рівно стільки, аби отримувати позитивні оцінки, — переконаний Дмитро Шараєвський, студент Київського національного економічного університету. — Але тим дисциплінам, до яких лежить душа, треба віддаватися сповна. Хочу продовжити наукову діяльність. В університеті обіцяють олімпіади з економіки, інформатики. Неодмінно стану їхнім учасником.

— Хвилююся за першу сесію, бо ж вона — перше враження про студента, — зізнається Ірина Чамата, студентка Національного транспортного університету. — Уже звикла до того, що маю знати відповідь на кожне запитання. Багато працювала над собою в школі, не менше працюю й нині. І переконалася, що наполегливою працею в житті можна досягти багато.

Ці сьогоднішні першокурсники провідних вузів України знають, про що говорять. Більше того — саме завдяки старанній праці вони вже зробили перший крок до свого життєвого успіху: стали цьогорічними переможцями всеукраїнської універсіади «Інтелектуал ХХІ століття». Престижне звання засвідчило обдарованість 42 українських юнаків і дівчат, їх високий інтелект. Усі дипломанти-2003 нині навчаються за держзамовленням у кращих вузах країни. Кожен з учорашніх переможців універсіади отримує іменну стипендію Фонду інтелектуальної співпраці «Україна — ХХІ століття», який, окрім того, оплачує талановитій молоді проживання у гуртожитку.

Загалом за три роки існування універсіади звання її переможця вибороли близько 300 випускників шкіл. Нині стипендіати фонду — студенти 42 провідних університетів держави (лише у КНУ ім.Т.Шевченка здобувають вищу освіту 60 дипломантів). До речі, майже половина підопічних «України — ХХІ століття» — вихідці з села.

Цьогорічним переможцям універсіади, вочевидь, було значно важче, ніж їхнім попередникам. Річ у тому, що нинішнього літа МОН України доповнило офіційні правила прийому до вітчизняних вузів пунктом, який проголошував: переможці «Інтелектуалу ХХІ століття» автоматично зараховуються на місця держзамовлення. Тож процедура визначення цьогорічних «чемпіонів» універсіади була значно жорсткішою порівняно з 2001-м і 2002-м. Зате щодо дипломантів-2003 можна не сумніватися: вони — справді кращі з кращих.

— Нам ще належить вирішити непрості, але дуже важливі завдання, — зазначив голова ради Фонду інтелектуальної співпраці «Україна — ХХІ століття», народний депутат України Богдан Губський. — Передовсім ті, що мають забезпечити умови для професійної самореалізації молодих інтелектуалів. Юні таланти повинні отримати на батьківщині місце роботи, гідне їхніх знань і здібностей, а не шукати своєї долі по світах. Без них ми не станемо рівними серед цивілізованих держав.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі