І все ж таки з боку видніше

Поділитися
Американські фахівці виявили, що коли людина дивиться на своє минуле очима стороннього спостерігача, вона здатна по-новому оцінити зміни, які сталися в її житті...

Американські фахівці виявили, що коли людина дивиться на своє минуле очима стороннього спостерігача, вона здатна по-новому оцінити зміни, які сталися в її житті.

Ліза Ліббі та її колеги з університету штату Огайо вважають: ті, кому вдається глянути на події минулих років із погляду третьої особи, більше підготовлені до позитивних змін у своєму житті.

Дослідження охоплювало серію експериментів, у кожному з яких студентів просили уявити якусь подію, що трапилася з ними давно, від першої чи третьої особи. Потім пропонували оцінити, наскільки вони змінилися відтоді.

Спочатку 38 студентів коледжу, котрі пройшли колись курс лікування у психотерапевта, попросили згадати їхній перший візит до спеціаліста. Половині запропонували уявити цю подію, «дивлячись на своє оточення своїми очима». Решті — з позицій стороннього спостерігача. Після чого кожен мав оцінити зміни, що відбулися з ним відтоді, за 10-бальною шкалою. Результати свідчать, що погляд «від третьої особи» дозволяє побачити більше змін (у середньому 7,18 бала проти 5,64 при відтворенні ситуації «від першої особи»).

На думку вчених, людина, котра уявляє своє минуле як сторонній спостерігач, більше розмірковує над тим, що ця подія означала в її житті. Якщо ж вона просто згадує про якісь події, то заново все переживає, і, захоплена емоціями, не думає про їх суть і значення в цілому.

В іншому експерименті опитували студентів коледжу, котрі в середній школі були аутсайдерами. Їх попросили згадати якусь незручну ситуацію зі шкільного життя. І знову ті, хто розглядав її з позиції стороннього спостерігача, були впевнені, що змінилися й почуваються в товаристві цілком упевнено. Об’єктивно вони виявилися значно активнішими й контактнішими.

Отримані дані допоможуть тим, хто намагається змінити своє життя, переконані дослідники. З допомогою методу «третьої особи» краще видно позитивні зміни, прагнення досягти мети стає сильнішим.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі