Зведений варіант Податкового кодексу, який буде винесено 17 вересня 2010 на розширене засідання Кабміну

Поділитися
16 вересня о 14.30 прем'єр-міністр України Микола Азаров провів підсумкову нараду стосовно Податкового кодексу...

16 вересня о 14.30 прем'єр-міністр України Микола Азаров провів підсумкову нараду стосовно Податкового кодексу. 17 вересня другий варіант колективного дітища буде представлений на розширеному засіданні Кабінету міністрів, у якому візьмуть участь також представники від опозиції, якщо вони прийдуть, і професійних об'єднань. «Дзеркало тижня» пропонує увазі читачів останній, зведений варіант Податкового кодексу (частина 1, частина 2 или повний текст в архіві). Саме цей текст 16 вересня ввечері надійшов до Мін'юсту для уточнення юридичних формулювань. У цей контрольний шлях він був перепроваджений Миколою Азаровим, віце-прем'єром Сергієм Тігіпком, головою Мінфіну Федором Ярошенком, заступником міністра фінансів Тетяною Єфименко, міністром юстиції Володимиром Лавриновичем, головою Держкомпідприємництва Михайлом Бродським, головою Податкової адміністрації Олександром Папаікою, його заступниками Олексієм Любченком та Сергієм Лєкарем. Безпосередній керівник робочої групи з підготовки Податкового кодексу Борис Колесніков на підсумковому засіданні не був присутній, попередньо погодивши усе з прем'єром, він відлетів до Донецька.

Батьки Кодексу переконані в його революційності: «Документ, в його нинішньому вигляді, вирівняв крен, який у бік адміністрування зробив попередній варіант Кодексу; ввів автоматичне повернення ПДВ з 01.01.2011р.; жорстко оптимізував систему єдиного податку; ліквідував незручні в адмініструванні податки, в тому числі, на рекламу, ринковий і дорожній збори; створив прийнятні умови для ведення бізнесу, знизивши податок на прибуток і дивіденди; змінив філософію надання пільг, перейшовши від корупційного принципу окремих підприємств до галузей; вбив цілу низку тіньових схем, починаючи від виведення прибутку через роялті іноземними компаніями, закінчуючи податковими ямами, через які за місяць ДПАУ недораховували від 3 до 4 млрд. грн. ПДВ», - стверджує джерело «ДТ». Даний варіант документу не передбачає створення на території України СЕЗів і ТЕЗів; позбавляє можливості експортерів зерна, лісу і металобрухту отримувати повернення нествореного ПДВ; позбавляє можливості трактування Податкового кодексу податкової адміністрації; зобов'язує всі держоргани мати виключно державні реєстри і програми до них; наказує видавати електронні ключі безкоштовно; надає п'ятирічні пільгові канікули малому бізнесу. І ще багато чого. Як хворобливого, так і корисного.

Вважати остаточним даний варіант не варто. У тіло Кодексу можуть бути внесені 40 сторінок поправок Мін'юсту та 5 сторінок зауважень АП, а також зауваження, які у п'ятницю на засіданні Кабінету міністрів прозвучать від тих, хто зможе ознайомитися з Кодексом на сайті «ДТ». Найголовніше випробування - це депутатський і «черездепутатський» лобізм. Правки парламентаріїв, скеровані до профільного Комітету після того, як Кодекс потрапить під купол, з одного боку, можуть виправити помилки розробників, з іншого – вбити раціональні зерна, які є в документі.

Розробники впевнені в тому, що їм вдалося знайти баланс, при якому не бідні будуть платити за багатих, а всі заплатять по справедливості. Втім, про це судити не тільки фахівцям, але й користувачам, тобто - нам всім.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі