Зниження облікової ставки на 2 п. п. підтримали 4 з 10 членів КМП Нацбанку — підсумки засідання

Поділитися
Зниження облікової ставки на 2 п. п. підтримали 4 з 10 членів КМП Нацбанку — підсумки засідання
НБУ опублікувало протокол засідання КМП Нацбанку щодо зниження облікової ставки.

На засіданні Комітету з монетарної політики (КМП) Національного банку України (НБУ) щодо зниження облікової ставки, яке відбулося 11 грудня, знизити облікову ставку на 2 процентних пункту (п. п.) замість 1,5 п. п. пропонувало четверо з 10 членів Комітету. Про це йдеться в протоколі засідання, оприлюдненому на сайті центробанку.

У протоколі йдеться, що шість членів КМП висловилися за зниження облікової ставки на 1,5 в. п., до 14,0%. На їхню думку, зниження облікової ставки на 1,5 в. п. не тільки дозволить підтримати економічне зростання, але і буде сприяти зниженню вартості боргових запозичень у гривні. У той же час члени КМП відзначили збереження фундаментального тиску на інфляцію з боку зростаючого споживчого попиту і витрат на оплату праці. Ще одним ризиком є зростання світових цін на окремі продовольчі товари. Це в підсумку може перешкодити поліпшення інфляційних очікувань.

Окремі члени КМП відзначили можливе посилення загроз для макрофінансової стабільності внаслідок результатів судових процесів і посилення тиску на НБУ. Крім того, незважаючи на значний прогрес у переговорному процесі з Міжнародним валютним фондом, зокрема досягнення домовленостей на рівні експертів за новою програмою, зберігається невизначеність щодо швидкості реалізації передбачених реформ. Члени КМП підкреслили також, що для довіри до монетарної політики НБУ ситуація, коли інфляція буде нижче цільовий діапазон, є більш прийнятною, ніж коли вона буде перевищувати його.

Один з членів КМП висловив упевненість, що зниження облікової ставки на 1,5 п. п. є достатнім кроком, оскільки додатковий стимулюючий вплив на економіку будуть надавати чергові кроки щодо валютної лібералізації та встановлення нульової ставки обов'язкового резервування для гривневих коштів з одночасним збільшенням цього нормативу для коштів в іноземній валюті.

Чотири члена КМП виступили за більш рішуче зниження облікової ставки на 2 п. п. до 13,5%. Вони підкреслили необхідність більш агресивної реакції на зниження інфляційного тиску і тривале зміцнення гривні. Більш швидке зниження облікової ставки, на їх думку, також прискорить здешевлення кредитних ресурсів в економіці та сприятиме подальшому зростанню економіки.

Нагадаємо, що НБУ 12 грудня знизив облікову ставку до рівня, на якому вона перебувала два роки тому, – до 13,5% річних з 15,5% річних, на якому вона перебувала з 25 жовтня цього року.

Раніше НБУ вирішив з 25 жовтня знизити облікову ставку до 15,5% річних з 16,5% річних, на якому вона перебувала з 6 вересня цього року. Ще раніше, в липні, регулятор знизив облікову ставку до 17%.

Детальніше про монетарної політики і зниження облікової ставки читайте в статті Богдана Данилишина "Монетарна політика VS економічне зростання: змагання затягнулося" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі