Зміни в "спрощенку": Могло бути краще, але дарованому ЄП в зуби не заглядають

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
20 жовтня Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» (про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва).

Фізособи на єдиному податку (ЄП) обмежені оборотом у 3 млн. грн. на рік, а юрособи - у 5 млн. грн. (межі кількості найнятих працівників при цьому не змінилися).

Славнозвісний підпункт 139.1.12 Податкового кодексу (про заборону включення проплат фіз-єдиноподатникам до витрат підприємства) законом виключено.

Підприємці, які надають послуги юридичним особам, що перебувають на загальній системі, а також продавці-посередники/орендодавці/оцінювачі нерухомості (причому хоч би кому їх «нерухомі» послуги надавалися) включаються незалежно від (не)перевищення обороту 1 млн. грн. до «понадмільйонної» групи, де ставка єдиного податку становитиме 5% (якщо обсяг послуг, які надаються такими фізособами на ЄП платникам ПДВ, не перевищує 300 тис. грн. за останні 12 місяців) або 3% + ПДВ.

Водночас підприємці з річним оборотом до 1 млн. грн., які продають «загальним» юрособам не послуги, а товари, можуть - як й інші фізособи-єдинщики-домільйонники! - сплачувати єдиний податок за фіксованою ставкою (до 20% мінімальної місячної зарплати).

Ринковий роздріб та/або побутові послуги з оборотом до 150 тис. грн. на рік (і якщо при цьому без найманців!) дають право сплачувати як єдиний податок до 10% мінімальної зарплати.

До новозаборонених для ЄП видів віднесли:

- видобуток, реалізацію корисних копалин;

- діяльність у сфері фінансового посередництва;

- управління підприємствами;

- надання послуг пошти та зв’язку;

- продаж предметів мистецтва й антикваріату;

- організацію, проведення гастрольних заходів;

- діяльність нерезидентів;

Заборонили тільки для фіз-СПД на ЄП:

- технічні випробування та дослідження;

- аудит (!);

- оренду земельних ділянок, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлових приміщень, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлових приміщень (будівель, споруд) та/або їх частин, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів.

Закон набуває чинності з 1 січня 2012 року.

Як пишуть Олександр Кірш і Леонід Карпов у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна", "могло бути краще, та нехай: дарованому ЄП (спасибі, що його не вбили) в зуби не заглядають."

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі