Зміцнення гривні може негативно впливати на окремі ринки – НБУ

Поділитися
Зміцнення гривні може негативно впливати на окремі ринки – НБУ © Нацбанк України / Flickr
Спад виробництва в металургії частково обумовлений зміцненням гривні.

Зміцнення гривні має позитивний вплив на економіку, але короткостроково може негативно вплинути на окремі ринки. У цьому впевнене керівництво Національного банку, говориться в повідомленні за результатами зустрічі з представниками Кабінету міністрів.

"В рамках сьогоднішньої зустрічі мова йшла в основному про зміцнення курсу гривні і його вплив на інфляцію й економічне зростання. Представники НБУ зазначили, що це є позитивним для економіки в цілому, хоча в короткостроковій перспективі може мати деякий негативний вплив на окремі сегменти", – зазначається в релізі.

У зустрічі, зокрема, взяли участь прем'єр-міністр Олексій Гончарук, міністр фінансів Оксана Маркарова, міністр економіки Тимофій Милованов, урядовий уповноважений з питань держборгу Юрій Буца – з боку уряду, а також голова НБУ Яків Смолій, його перший заступник Катерина Рожкова та заступник голови Дмитро Сологуб.

"Завдяки зміцненню курсу гривні інфляція знизилася до 5,1% у листопаді і буде в межах 5% +/- 1 п. п. за підсумками року, тобто мета по інфляції ми в цьому році виконали", – цитує прес-служба НБУ Смолія.

У той же час спад виробництва в металургії, який спостерігається в останні місяці, обумовлений не зміцненням гривні, а насамперед падінням цін на метали на світових ринках – у вересні-жовтні цього року вони були на 20% нижче, ніж рік тому, вказав центробанк в релізі.

Впливаючи на доходи держбюджету, зміцнення гривні формує економію в частині витрат на валютні запозичення та обслуговування валютного боргу, держзакупівлі імпортних товарів (наприклад, медикаментів). Більш сильна гривня також сприяє здешевленню енергоносіїв і уповільнення трудової міграції, наголошується в прес-релізі.

Як повідомлялося, уряд в 2020 році очікує середньорічний обмінний курс долара на рівні 27,5 гривень, при цьому оптимістичному сценарії курс може становити близько 24 грн/долар.

Міжнародний валютний фонд оновив прогноз курсу долара до гривні до кінця 2019 року і на наступні роки. МВФ очікує, що за підсумками цього року долар коштуватиме в середньому 26,75 грн, в 2020 - 27,72 грн, в 2021 - 28,7 грн.

Бізнес при плануванні бюджету на наступний рік закладає вартість валюти на рівні 28 грн/долар, повідомляється в дослідженні Європейської бізнес асоціації (ЄБА) "Глобальний огляд економіки України".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі