Заяви про реприватизацію збільшують ризики для інвестицій в Україну — економіст

Поділитися
Заяви про реприватизацію збільшують ризики для інвестицій в Україну — економіст © Андрій Товстиженко, DT.UA
Експерт вважає, що подібні заяви негативно впливають на інвестиційний клімат.

Заяви представників влади про можливу реприватизацію, зокрема телекомунікаційної компанії "Укртелеком", збільшують ризики інвестицій в Україну та відлякують інвесторів. Про це заявив економічний експерт Борис Кушнірук на своїй сторінці в Facebook, пише "Главком".

"Подібні заяви самі по собі негативно впливають на інвестиційний клімат, бо передбачають можливість примусового відчуження майна. Як можна в Україні інвестувати в розвиток підприємства, яке колись було приватизоване і може бути відібране?", - написав Кушнірук.

Економіст наголосив, що реприватизація також передбачає взаємну реституцію, тобто держава повинна повернути кошти, які були колись сплачені за це підприємство, проте вільних коштів на це в державі немає. Проблема ускладнюється ще й тим, що повертати в державну власність збираються підприємство, за яке раніше інвестор заплатив більше його реальної вартості. На думку Кушнірука, нині вартість "Укртелекому" значно нижча, ніж номінальних 10,5 млрд грн., за які його продали у 2011 році і внаслідок повторної приватизації держава не зможе отримати навіть ці гроші.

"Особливо кумедною може виглядати ситуація з реприватизацією підприємств, за які було в реальності переплачено. За Укртелеком за часів Януковича було заплачено 10 млрд 575,1 млн грн. За курсом того часу більше 1,3 млрд доларів. Я ще тоді казав, що враховуючи технологічний прогрес та розширення використання мобільного зв'язку, це підприємство того не коштує. Більш того, неминуче ще і втрачатиме свою вартість. Життя згодом повністю підтвердило моє розуміння ситуації. В умовах вмирання дротового телефонного зв'язку Укртелеком все більше нагадує великого інтернет провайдера. Принаймні, наскільки знаю, саме ця сфера діяльності забезпечує зараз позитивний фінансовий результат компанії. І зараз, об'єктивно, вартість Укртелекома нижча навіть номінальних 10,5 млрд грн по сьогоднішньому курсу", - пояснив Кушнірук.

Експерт вважає, що заяви про реприватизацію матимуть наслідком не лише збільшення корупції, а й зростання інвестиційних ризиків та погіршення інвестиційного клімату в країні.

"Всі безвідповідальні заяви та наміри про проведення реприватизації, навіть якщо вдасться їх реалізувати, не тільки призведуть до зростання корупції, а кожне наше держпідприємство - це потенційне джерело збагачення для можновладців та наближених до них бізнесменів. Це ще і призводитиме до того, що ризики інвестицій в Україну стануть надмірними навіть за нинішніх не найпривабливіших інвестиційних умов", - підсумував Кушнірук.

Нагадаємо, раніше ЗМІ зазначали, що статистика прямих іноземних інвестицій свідчить про те, що Україна не є пріоритетом для зарубіжних інвесторів, а ризик націоналізації раніше проданих підприємств додатково відлякує інвесторів. Зокрема, ситуація навколо оператора зв'язку "Укртелеком", де Фонд державного майна зробив кілька необережних заяв про можливу реприватизацію підприємства, є негативним сигналом для інвесторів.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі