Завищені плани для митниці щодо збору податків "поставлять хрест" на митній реформі

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Експерти попереджають, що влада не повинна "вичавлювати всі соки" з імпортерів та експортерів, ставлячи митниці завищені плани щодо наповнення бюджету, оскільки це може перекреслити весь позитив від впровадження нового Митного кодексу.

Уряд не повинен ставити митниці завищені плани стосовно наповнення держбюджету, оскільки це може перешкодити проведенню митної реформи в Україні.

Таку думку висловили учасники круглого столу «Держбюджет і новий Митний кодекс: як збільшити надходження до скарбниці й не допустити зростання цін на імпортні товари?», організованого за інформаційної підтримки «Дзеркала тижня. Україна».

- Митниця вже не так успішно виконує завдання Януковича з наповнення бюджету

«Можна поставити надходження 30% митниці і після цього говорити, що є недовиконання», - зазначив народний депутат, голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Віталій Хомутинник.

Аналізуючи вплив Митного кодексу на поточну динаміку бюджетних надходжень, Хомутинник підкреслив, що ДМСУ стала більш активно визначати митну вартість товарів на основі ціни угод.

«Я переконаний в тому, що застосування нової редакції Митного кодексу з часом дасть набагато більше надходжень. Якщо бізнес почне працювати легально, і буде відчувати, що ніхто не буде йому ставити перешкоди, то товарообіг, безумовно, збільшиться і збільшаться податкові платежі», - резюмував парламентарій.

На думку ж старшого радника «Альфа-Банку» (Україна) Романа Шпека, при аналізі поточної митної динаміки слід враховувати неодмінно завищені макропоказники, закладені в держбюджеті. Адже в результаті митниці, як і податковій, ставляться завдання, неадекватні реальній економічній динаміці. «У нас 0% інфляція, а бюджетні доходи прораховані при інфляції 7,9%. Тенденція зростання витрат держбюджету випереджає тенденцію зростання його доходів», - нагадує фінансист.

У свою чергу співголова митного комітету Європейської бізнес-асоціації (ЄБА) Денис Щендрік звернув увагу на те, що «навіть невелике невиконання плану може направити позитивні моменти Митного кодексу в не дуже позитивне русло» і вилитися у посилення тиску на бізнес.

Yапомнім, що за даними Мінфіну за 8 місяців ДМСУ забезпечила надходження 83,1 млрд грн в держскарбницю, виконавши таким чином розпис (цільові орієнтири) на 98,7%.

Раніше повідомлялося, що президент Віктор Янукович дав старт кампанії з наведення ладу в митній політиці, а річний план Держмитниці по зборах податків збільшено на 7 млрд грн. Про це ZN.UA повідомив високопоставлений співробітник митниці. !zn

Читайте також:

Митниця здає «добро». Янукович міняє тінь на рейтинг

Янукович зобов'язав митницю збільшити збори на 7 млрд грн за рахунок боротьби з корупцією

Імпортери стали в кілька разів менше скаржитися на митників

Новий Митний кодекс уже обійшовся бюджету в 2 млрд грн

У Мінфіні впевнені, що митниця і надалі рекордно буде наповнювати бюджет

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі