Заощаджуємо бензин

Поділитися
Економія пального — важливий критерій при виборі автомобіля. Не випадково європейські міста загачені малолітражними авто з об’ємом двигуна до півтора літра...

Економія пального — важливий критерій при виборі автомобіля. Не випадково європейські міста загачені малолітражними авто з об’ємом двигуна до півтора літра. В Україні найчастіше зустрічаються малолітражки вітчизняного виробництва — «Таврія», «Славута», Sens. Іномарки, з огляду на вищу вартість, трохи рідше — Nissan Micra, Ford Ka, Peugeot 206, Seat Ibiza і багато інших. В Європі дуже популярні автомобілі Smart. Машини виглядають дуже привабливо, особливо мініатюрні роадстери, при цьому споживають значно менше палива. Однак вартість автомобіля цієї марки дуже висока. Чому ще вибирають маленькі автомобілі?..

Причин декілька. Так, «малюки» з невеличким двигуном споживають не так вже й багато бензину. У середньому, автомобіль з об’ємом двигуна 1,3 літра витрачає близько 5—7 л на 100 км шляху. Але, крім цього, його значно легше паркувати в місті. А це не менш актуально, ніж економія палива. Адже невеличкі розміри, маленький радіус розвороту, — усе це дозволяє швидко втиснути «малюка» навіть у невеличку щілину між припаркованими автомобілями.

Чимало людей вибирають маленьке авто з тієї причини, що найчастіше машиною в сім’ї користується одна особа. За статистичними дослідженнями, у «сімейних» автомобілях більшу частину часу їздить не більше однієї людини. Навіщо ж возити із собою цілий вагон?

До того ж сучасний дизайн, форми кузова роблять маленькі автомобілі досить просторими всередині. Звісно, великій людині, ростом близько двох метрів, буде складно розміститися, наприклад, у Yaris чи «Славуті». Зате завдяки своїм маленьким розмірам всі елементи керування знаходяться буквально під рукою, салони і приладова панель — ергономічні й продумані.

Поєднання невеликої ваги та сучасного мотора робить автомобіль динамічним для міста. Маленький радіус коліс (зазвичай 13 дюймів) дозволяє машині стрімко набирати швидкість і за вмілого керування дозволить виграти кілька метрів на світлофорному старті. Хоча, звісно, навряд чи можна назвати серійну малолітражку спортивним автомобілем...

Але, економлячи на бензині та розмірах, доводиться дечим жертвувати. Практично цілком відсутній багажник. Обсяг багажника малолітражок зовсім невеликий. Єдиний порятунок — варіант хетчбек і задні відкидні сидіння.

Автомобіль непридатний для руху на великих швидкостях. Втім 110 км/год. — дуже комфортна швидкість для будь-якої малолітражки. Невеличка маса автомобіля робить його більш чутливим до поривів вітру. Особливо це помітно при обгоні великовантажних автомобілів на трасі. Не слід забувати, що автомобілі цього класу розраховані, в основному, на їзду по місту. І підвіска навряд чи витримає поїздку по грунтовій дорозі, та й невеличкий дорожній просвіток не дозволить «розгулятися» на бездоріжжі.

За престижністю малолітражки складно порівнювати з автомобілями класу С, однак дизайнери не відстають від моди, і кожне наступне покоління «малюків» напхане дедалі більшою кількістю електроніки. У машинах із обсягом двигуна 0,9 літра є і кондиціонер, і автоматична коробка перемикання передач. Гідропідсилювач керма, електросклопідйомник, електролюк — усе це звично входить у базовий комплект, щоправда, в основному японських автомобілів. У «Тавріях» і «Славутах» АКП не встановлюють.

Втім, якщо автомобіль чимось не влаштовує, його завжди можна трохи удосконалити, або тюнінгувати. Поставити потужну аудіосистему, замінити підвіску — на жорсткішу спортивну або навіть форсувати мотор. Втім, у цьому разі про економію пального можна забути.

Як правило, обслуговування автомобіля малолітражки обходиться трохи дешевше, ніж автомобіля класу С і тим більше D, але в основному через різні умови експлуатації, а не через вартість запчастин і витратних матеріалів. Мікрозапчастини можуть бути дуже дорогими.

Та й маневровість у пробках залежить більше від майстерності водія, а не від розміру автомобіля та швидкості «рулювання». Кількість смуг руху на дорозі обмежена, і якщо хочеться сковзати між стоячих позашляховиків і седанів, то краще для цієї мети вибрати двоколісний транспорт. Малолітражки не дуже різняться за розміром від своїх старших братів-седанів.

Малолітражка — повноцінний автомобіль, здатний багато на що. Привабливий і сучасний дизайн робить «малюка» помітним на вулицях, а великий вибір кольорів, комплектації і моделей зможе задовольнити будь-який смак. При цьому можна заощаджувати бензин...

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі