Замість членства в СОТ — місце в десятці світових «інтелектуальних піратів»

Поділитися
Верховна Рада відхилила один із законопроектів, який пов’язаний із наміром України вступити до Світової організації торгівлі і стосується інтелектуальної власності, повідомляє «Інтерфакс-Україна»...

Верховна Рада відхилила один із законопроектів, який пов’язаний із наміром України вступити до Світової організації торгівлі і стосується інтелектуальної власності, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

У четвер на пленарному засіданні парламенту депутатам було запропоновано повернутися до розгляду раніше не підтриманого законопроекту про внесення змін у деякі закони України, пов’язаних із імплементацією законодавства до вимог багатосторонньої Угоди про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності (ТРІПС). За цю пропозицію проголосував 241 народний депутат із 412.

Пропозицію прийняти цей законопроект як закон підтримали лише 215 народних депутатів, проти проголосували 56 із 402, котрі зареєструвалися. Не брали участі в голосуванні депутати фракцій Компартії, «Регіони України», Соцпартії, СДПУ(о).

Законопроект, зокрема, передбачав кримінальну відповідальність за незаконний оборот дисків для лазерних систем зчитування, устаткування й сировини для їхнього виробництва, а також за такі самі дії, що стосуються матриці. Крім того, у законопроекті пропонувалося, аби ліцензуванню підлягав експорт (імпорт) не тільки дисків, а й матриць, основних вузлів для спеціалізованого устаткування та сировини для виробництва дисків і матриць. Ліцензія на експорт (імпорт) дисків, матриць мала видаватися на три роки, а спеціальний ідентифікаційний код передбачався лише для дисків, які експортуються, тобто імпорт дисків міг би здійснюватися й без наявності такого коду. Водночас пропонувалося, щоб імпорт матриць здійснювався за наявності на них спеціальних ідентифікаційних кодів.

2004 року в світі було продано 1,2 млрд. піратських компакт-дисків на загальну суму 4,6 млрд. дол. Обсяги піратських продажів фонографічної продукції досягли торік 34% від загального ринку аудіопродукції в світі. Про це йдеться в доповіді Міжнародної федерації фонографічної індустрії (МФФІ), розповсюдженій у четвер у Лондоні. Відповідно до даних МФФІ, за зазначений період продажі піратської продукції перевищували законні в 31 країні. У десятку країн, де боротьба з аудіопіратством є першочерговою, увійшли Бразилія, Індонезія, Китай, Мексика, Пакистан, Парагвай, Росія, Україна, а також єдина країна ЄС — Іспанія.

У доповіді МФФІ підкреслюється, що перше місце за кількістю піратської продукції посідає Парагвай, де пірати контролюють 99% аудіоринку. На другому місці — Китай із 85%, а на третьому — Росія з 66%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі