За митною декларацією газ РУЕ виявився «міфічним»

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Текст митної декларації, за якою був вивезений за кордон газ, що належить «РосУкрЕнерго», містить багато неточностей.
Зокрема, в документі, текст якого має в своєму розпорядженні DT.UA, відсутня вартість газу, не заповнила графи, що передбачають статистичну звітність, а також відсутня згадка про акти технічного стану газу.
Привертає увагу і те, що в графі 1 митної декларації "опис товару" зазначено природний газ, ввезений в Україну в різні дати в період з квітня 2009-го по жовтень 2010-го та закачаний у ПСГ України. При цьому з заповнених даних у графі 37 «процедура» випливає, що мова йде про природний газ, який знаходиться в митному режимі «транзит» і щодо якого не були здійснені попередні митні процедури.
Таким чином, мова йде про якийсь «міфічний» газ, ввезений в Україну в 2009-2010 роках в режимі «транзит» і що знаходиться в ПСГ України станом на грудень 2010 року. Зокрема, це не міг бути ні газ «Газпрому» (у «Газпрому» немає контракту з «Нафтогазом» на зберігання газу в підземних сховищах), ні газ РУЕ (з січня 2009 року РУЕ не отримувала газ від «Газпрому» і просто фізично не могла постачати газ в Україну), ні газ «Нафтогазу» («Нафтогазу» заборонено за контрактами з «Газпромом» експортувати газ, тому НАК могла ввозити газ лише в режимі «імпорт»).
Таке ж запитання виникає і до зазначеної в документі дати вивезення блакитного палива - грудень 2010 року, в усіх 12 партіях товару. Чи відповідає дійсності термін поставки цього газу за кордон? Чи може Україна відразу експортувати зі своєї території такі обсяги газу, не перекривши експортних поставок російського „Газпрому“? А це означає, що газ „РосУкрЭнерго АГ“ уже давним-давно відправили європейським споживачам, а ми маємо діло лише з рухом документів? Найімовірніше, і зазначена декларація лише формалізувала процес легітимізації проведених раніше експортних поставок газу - як операції повернення «Нафтогазом України» газу компанії «РосУкрЕнерго» (кантон Цуг, Швейцарія).
Зазначимо, станом на лютий ц.р. країна живе без прогнозного газового балансу на 2011 рік. І це при тому, що відповідно до постанови КМУ №729 від 27.12.2001 р., прогнозний баланс на 2011 рік мають затвердити не пізніше 20 грудня 2010-го. За наявності врегульованих контрактних відносин із «Газпромом» чим іще може бути викликана така значна затримка із затвердженням газового балансу на 2011 рік, як не 12-мільярдною пробоїною РУЕ?
Як повідомлялося, 8 червня 2010 Стокгольмський арбітражний суд задовольнив позов "РосУкрЕнерго" до "Нафтогазу" про незаконне розмитнення 11 мільярдів кубометрів газу. Суд постановив повернути газ РУЕ, а також повернути додатково 1,1 мільярда кубів газу в якості компенсації за порушення умов контракту.
19 липня 2010 компанія РУЕ звернулася до Шевченківського районного суду Києва з клопотанням про примусове виконання рішення Стокгольмського арбітражного суду від 8 червня 2010 року.
24 листопада минулого року Верховний суд України підтвердив рішення Шевченківського районного суду Києва від 13 серпня і Апеляційного суду Києва від 17 вересня, якими була підтверджена правомірність рішення Стокгольмського арбітражного суду від 8 червня 2010 року, відповідно до якого "Нафтогаз" зобов'язаний повернути компанії 11 мільярдів кубометрів газу і виплатити штраф у товарній формі в розмірі 1,1 мільярда кубів газу.
Докладніше читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» у статті Дмитра Менделєєва «Україна: «Іменем «РосУкрЕнерго »...».
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі