Євросоюз не відмовиться від ідеї спільної закупівлі газу

Поділитися
Євросоюз не відмовиться від ідеї спільної закупівлі газу Шефчович закликає ЄС до створення Енергетичного Союзу © ec.europa.eu
Країни ЄС повинні зміцнювати свою незалежність, диверсифікувати джерела і маршруту поставок енергії.

Віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович називає створення Енергетичного союзу одним з найбільш нагальних завдань нового складу Єврокомісії. Він закликав країни ЄС до подальшої інтеграції енергетичної політики.

"Необхідно перестати думати про ринки як національні території. Необхідно інтегруватися. Необхідно вивчити можливість спільної закупки газу", - сказав Шефчович, виступаючи в четвер на Tatra Summit в рідній Братиславі напередодні першого візиту до Києва, запланованого на 14 листопада.

Віце-президент з енергополітики пропонує будувати Енергосоюз ЄС на п'яти основних стовпах: 1) безпека, солідарність і довіра, 2) завершення формування внутрішнього енергоринку; 3) стримування попиту; 4) декарбонізація структури енергетики ЄС і 5) дослідження та інновації.

Говорячи про перший стовп, Шевчофич підкреслив, що ЄС сьогодні є найбільшим споживачем енергії в світі. При цьому 53% її імпортується з інших країн, Євросоюзу це обходиться у більш ніж 400 млрд євро щорічно.

Єврокомісар закликав країни ЄС зміцнювати свою незалежність. "Необхідно диверсифікувати наші джерела енергії і маршрути і знизити високу енергетичну залежність кількох держав-членів", - сказав підкреслив він.

Шефчович також закликав країни ЄС до солідарності та більшій прозорості в питанні ведення переговорів з постачальниками з третіх країн і залучення Єврокомісії в ці переговори: "Солідарність є ключем до забезпечення поставок газу".

Віце-президент ЄК наполягає, що жодна з країн-членів ЄС не повинна змінювати свою енергетичну систему без попередньої консультації з партнерами по союзу, так як це може мати величезні наслідки для їх систем.

Віце-президент по енергополітиці також закликав до якнайшвидшого завершення створення повнофункціонального, прозорого та конкурентного енергоринку та повної імплементації Третього енергопакету з побудовою адекватної енергетичної інфраструктури, необхідних взаємозв'язків, інтеграцією відновлюваних джерел енергії та ліквідацією енергетичних островів, обіцяючи різні інструменти фінансування таких проектів у вигляді структурних фондів, спільних інвестицій та інвестиційного пакета Єврокомісії.

"В цілому, необхідно об'єднати ресурси, поєднати інфраструктуру і об'єднати наші переговорні зусилля з третіми країнами", - підкреслив Шефчович.

В кінці жовтня країни ЄС затвердили нову енергетичну політику на період 2020-2030 років. Угода містить пункти щодо підвищення енергетичної безпеки, зниження рівня залежності у сфері енергетики, передусім у поставках газу з Росії, зменшення викидів парникових газів в атмосферу, розвитку відновлюваних джерел енергії.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі