Європейські нафтові компанії вперше публічно провели переговори з Іраном

Поділитися
Європейські нафтові компанії вперше публічно провели переговори з Іраном Інтерес нафтових компаній Ірану зростає
Керівники Royal Dutch Shell і Eni зустрілися з іранськими чиновниками в Тегерані, щоб обговорити інвестиції в енергетичну галузь країни.

Уперше міжнародні нафтові компанії публічно підтвердили переговори з Тегераном перед очікуваним укладанням угоди щодо іранської ядерної програми 30 червня, повідомляє видання The Financial Times.

Засідання, які були проведені в травні і червні, свідчать про зростаючий інтерес серед великих нафтових компаній до Ірану, який може похвалитися запасами нафти і газу. Він є третьою країною у світі за кількістю цих запасів. Але ця сфера в Тегерані потребує десятки мільярдів доларів іноземних інвестицій для реалізації амбіцій Ірану – бажання подвоїти виробництво до кінця десятиліття.

Прес-секретар Shell заявив виданню, що його посадові особи зустрілися з колегами в Тегерані в цьому місяці, щоб обговорити непогашену заборгованість з боку Національної іранської нафтової компанії. "Вони також обговорили можливі напрямки для ділового співробітництва після зняття санкцій", - йдеться в статті.

Іран виробляє близько 2,7 млн барелів нафти в день. Але доповідь енергетичної консалтингової компанії Wood Mackenzie свідчить, що країна може збільшити виробництво до 2017 року на 600 тисяч барелів за умови укладання угоди.

Як кажуть експерти, ціни на нафту швидше за все впадуть, якщо іранська нафта вийде на ринок в результаті ослаблення санкцій. Управління енергетичної інформації США (EIA) передбачає, що ціни на нафту можуть впасти на $ 5- $ 15 за барель у наступному році, якщо санкції проти Ірану будуть зняті.

Раніше видання The Wall Street Journal писало, що Іран пропонує Заходу вигідну співпрацю в нафтовій сфері в обмін на скасування санкцій. За підрахунками видання, енергетичний сектор Ірану потребує мінімум $ 185 млрд інвестицій протягом наступних шести років, сказав перший заступник нафти країни Амір Заманиния.

Великі американські нафтові компанії залишили Іран ще в 1979 році. Що стосується європейських компаній, то, приміром, на недавній міжнародній конференції, головний виконавчий директор італійської компанії Eni Клаудіо Дескалзі заявив, що його компанія і інші не повернуться в Іран без поліпшення контрактних домовленостей. "Ми втратили так багато грошей, що ми повинні змінити умови", - говорить він.

30 червня, як очікується, буде укладена остаточна угода з Іраном щодо ядерної програми.

У середу, 24 червня, видання The New York Times написло, що верховний лідер Ірану нівелює попередні досягнення в ядерних переговорах. У своєму виступі в прямому ефірі державного телебачення верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї зажадав, щоб санкції з Тегерана бути зняті, перш ніж країна покаже частину своєї ядерної інфраструктури і, перш ніж міжнародні інспектори перевірять виконання нею зобов'язань.

Алі Хаменеї раніше виключив можливість проведення міжнародної інспекції військових об'єктів Ірану, і виступив проти надання доступу до ядерних вчених.

Повідомлялося, що процес переговорів щодо ядерної програми Ірану істотно сповільнився. 12 червня у Відні пройшов черговий раунд переговорів. Тегеран наполягає на тому, щоб у міжнародних інспекторів не було доступу на військові бази Ірану, тоді як для Заходу дана умова є одним з основних.

Держдепартамент США підкреслив, що Іран повинен надати необхідний доступ інспекторам. За словами прес-секретаря Держдепу Джеффа Ратко, без інспекцій процес скасування санкції не відбудеться.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі