Єврокомісар закликав країни ЄС активніше працювати у сфері зниження енергозалежності від РФ

Поділитися
Єврокомісар закликав країни ЄС активніше працювати у сфері зниження енергозалежності від РФ Для деяких країн ЄС Росія є єдиним постачальником газу
"Північний потік" суперечить стратегії ЄС щодо зниження залежності від російського газу, наголосив заступник голови Європейської комісії.

Заступник голови Європейської комісії Марош Шефчович, відповідальний за питання енергетики, заявив, що Євросоюз все ще надмірно залежить від російських енергоносіїв і недостатньо активно будує енергетичний союз.

Єврокомісар підкреслив, що ряд європейських компаній у вересні домовилися з "Газпромом" про розширення газопроводу "Північний потік", що суперечить прагненню Євросоюзу знизити залежність від російського газу.

"У 2016 році геополітичні проблеми не зникнуть. Ми повинні продовжити активні дії щодо диверсифікації джерел енергії", - сказав Шефчович.

За його словами, ЄС потребує не менш, ніж в трьох різних постачальників палива, у той час як Росія, яка постачає в Євросоюз близько третини всього обсягу енергоносіїв, є для деяких європейських країн фактично єдиним постачальником.

"Різноманітність поставок для всіх наших союзників, всіх наших торгових партнерів вкрай важливо. Цьому сприяють поставки скрапленого газу, газ з Азербайджану, підвищення поставок трубопровідного газу з Північної Африки", - зазначив Марош Шефчович.

На початку вересня "Газпром" і європейські енергоконцерни домовилися про будівництво "Північного потоку 2". Нові нитки газопроводу повинні будуть транспортувати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини і далі в ЄС по дну Балтики.

Серед акціонерів "Північного потоку-2", крім російського "Газпрому", також німецька BASF, італійська E. ON, французька ENGIE, австрійська OMV і британсько-голландська Royal Dutch Shell.

Раніше глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що запланований термін введення "Північного потоку-2" в 2019 році залишається незмінним. "Технічна концепція даного проекту буде та ж сама що "Північний потік-1". Ми просто візьмемо наявний проект і його реалізуємо. Фактично з'явиться газопровід-брат "Північного потоку-1", - сказав він.

Зазначимо, що ряд країн-членів ЄС виступають проти будівництва "Північного потоку-2".

Відзначимо, "Газпром" давно заявляє, що збирається "звести до нуля" роль України як транзитера російського газу. Тим часом, офіційною позицією ЄС залишається пріоритет зниження енергетичної залежності від РФ, що і стало однією з причин відмови від "Південного потоку", а також критики "Турецького потоку".

Не так давно Євросоюз вирішив спрямувати зусилля на підтримку альтернативних "Турецькому потоку" газопроводів. Брюссель затвердив постанову про "енергетичну дипломатію", згідно з яким ЄС приступає до створення умов для переформатування енергетичних відносин з РФ. Зокрема, Брюссель вирішив зосередити зусилля на просуванні Південного газового коридору.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі