ЄС поки не має наміру збільшувати квоти для українського експорту

Поділитися
Україні поки рано думати про експорт харчових продуктів в ЄС © Тарас Черноморенко
Українська харчова продукція не відповідає санітарним вимогам Євросоюзу.

Україні поки рано думати про експорт харчових продуктів в ЄС
Україні поки рано думати про експорт харчових продуктів в ЄС

Європейський Союз поки не розглядає питання про збільшення квот на поставки української продукції, заявила єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрем в Києві в п'ятницю, 13 листопада.

"Поки не розглядаються питання, щоб надати додаткове збільшення в рамках квот або ще давати якісь квоти", - сказала вона.

Мальмстрем зазначила, що ЄС вже збільшив для України квоти на поставки свинини, яловичини та м'яса птиці, але ці квоти не були вибрані повністю через невідповіднысть української продукції санітарним вимогам Євросоюзу.

Єврокомісар з торгівлі зазначила, що планує обговорити питання підвищення санітарних стандартів на українську сільгосппродукцію з міністром агрополітики під час свого візиту в Київ.

Ще на початку 2015 року в інтерв'ю ZN.UA екс-заступник голови Держветфітослужби Віталій Башинський повідомив, що до кінця року Україна повинна встигнути погодити з ЄК всі регламенти для своїх продуктів в рамках виходу на європейський агроринок.

У той же час, зазначив він, Україні поки рано думати про експорт харчових продуктів в ЄС. У даному сегменті Україна поки в глибоких аутсайдерах: лише 17 українських підприємств поставляють в Євросоюз продукцію тваринного походження.

У той же час єврокомісар зазначила, що ЄС закликає Росію не вводити продуктове ембарго відносно України у зв'язку з набранням чинності з 1 січня 2016 року Угоди про асоціацію України та ЄС в частині повноцінного запуску зони вільної торгівлі.

За її словами, ЄС робить все можливе, щоб уникнути таких негативних наслідків, і регулярно проводить з російською стороною зустрічі на тему "озобоченностей" Москви з цього питання.

"Наші умови під час таких зустрічей, щоб ні одне ембарго не було введено", - сказала вона, висловивши сумнів, що Москва прислухається.

Раніше повідомлялося, що Україна готова знизити експорт сільгосппродукції в Росію до нуля, оскільки сьогодні припинення експорту продовольства до Росії буде безболісним - країна вже переорієнтувалася на інші ринки.

Зокрема, Україна різко збільшила експорт агропродукції в Китай - за сім місяців з початку року обсяг експорту зріс більш ніж удвічі. В той час, як обсяг експорту української продукції в Росію різко знизився, митна статистика підтверджує очевидний стрибок у торговельних відносинах України з Китаєм. Так, за 7 місяців 2015 р. аграрний експорт України в Китай склав 889,7 млн дол., більш ніж удвічі перевищивши відповідний минулорічний показник (407 млн дол.). Більше читайте у статті Сергія Следзя "Агроекспорт: прощай, Росія - торгуємо з Китаєм" на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі