ЄС може зменшити енергозалежність від Росії за рахунок зрідженого газу

Поділитися
ЄС може зменшити енергозалежність від Росії за рахунок зрідженого газу Європа повинна диверсифікувати джерела енергопостачання
У Євросоюзу вже зараз досить альтернатив для забезпечення своїх потреб в газі і зменшення залежності від російських поставок.

Європа повинна робити ставку на диверсифікацію джерел енергопостачання, в тому числі за рахунок зрідженого природного газу. Це допоможе їй в майбутньому зменшити залежність від Росії. Про це повідомила голава відділу енергетики, транспорту та екології Німецького інституту економічних досліджень Клаудія Кемферт.

За її словами, відкриття терміналу з прийому зрідженого природного газу зніме напругу і знизить залежність Європи від російських постачань газу. "Зауважу, що газові термінали були побудовані не тільки в Литві і Польщі, але і в ряді західноєвропейських країн. Це абсолютно вірна стратегія", - сказала Кемферт.

Експерт пояснює, що зараз США покривають свої потреби за рахунок сланцевого газу, добуваючи його методом фрекінгу, і не потребують постачання ззовні. Канада також використовує метод фрекінгу. Європа ж може покривати свої потреби в "блакитному паливі" за рахунок африканського, катарського і норвезького газу.

"Я не думаю, що США будуть поставляти в Європу газ. Америцям потрібен газ для покриття власних потреб. А якщо американці і зважаться на експорт, то їх, швидше, зацікавить Азія, адже там газ можна збути за більш вигідною ціною", - зазначила вона.

Як повідомила Кемферт, в даний час скраплений газ часом дешевше російського не тільки на світовому, але вже навіть і на європейському ринку, і тому він є більш вигідним варіантом для ЄС. "Це говорить про те, що у Європи вже зараз досить альтернатив для забезпечення своїх потреб в газі і зменшення залежності від російських поставок", - сказала вона.

Читайте також: Росія знизила експортне мито на газ для України

Разом з тим, за її словами, "Південний потік" становить інтерес для країн Південно-Східної Європи. "Я думаю, що Європа буде його підтримувати і надалі. Мені важко повірити, що ЄС відмовиться від цього проекту. Питання в тому, чи буде він рентабельним. Поки це не ясно", - додала експерт.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі