ЄБРР готовий допомогти Україні в проведенні приватизації та постачання газу з Євросоюзу

Поділитися
ЄБРР готовий допомогти Україні в проведенні приватизації та постачання газу з Євросоюзу ЄБРР хоче допомогти Україні з приватизацією і поставками газу з ЄС
У минулому році банк надав підтримку постачання газу в Україну із Словаччини.

Європейський банк реконструкції і розвитку готовий розглянути пропозиції України про допомогу в проведенні приватизації та постачання природного газу з Євросоюзу. Про це повідомив президент банку Сума Чакрабарті журналістам у Києві в середу за підсумками зустрічі з президентом і прем'єром країни.

"Як я сказав президенту, що ми хочемо надати Україні велику допомогу в питанні приватизації. Але ми повинні чітко знати, що буде продаватися, в якому порядку та за який період", – сказав він.

Чакрабарті підкреслив, що у банку накопичена сильна експертиза по приватизації у багатьох країнах регіону, а тому його допомога в цьому питанні може бути досить ефективною.

На питання про європейські постачання газу, президент ЄБРР відповів, що в минулому році банк надав підтримку постачання газу в Україну із Словаччини.

"Ми хотіли б допомогти, щоб газ поставлявся з ЄС", – сказав Чакрабарті.

Він також зазначив, що ЄБРР зацікавлений у продовженні співпраці з Україною в електроенергетиці, зокрема, готовий розглянути участь спільно з Європейським інвестбанком в проекті будівництва Канівської гідроакумулюючої електростанції (ГАЕС). "Я буду просити, щоб надалі проекту надавалася підтримка", – сказав президент банку.

Він також додав, що існує багато можливостей для інвестування в Україну і в інших секторах, особливо в агросекторі.

Говорячи про ситуацію в банківській системі країни, Чакрабарті привітав роботу НБУ щодо її розчищення, скорочення числа банків з 170 до приблизно 150 за рахунок відходу з ринку установ, що належали корумпованим олігархам, які використовували їх як свої гаманці проти інтересів громадян.

Разом з тим, він підкреслив необхідність подальшого реформування банківської сфери, консолідації і докапіталізації, щоб на ринку залишилися тільки сильні банки, не пов'язані з корумпованими олігархами.

Напередодні також Єврокомісія пообіцяла пропонувати нові ідеї щодо постачання газу в Україну. "Ми використовуємо літо для початку підготовки до наступного зимового сезону", - сказав Віце-президент ЄК.

Сьогодні, 1 липня, Україна призупинила закупівлю газу у РФ за причиною відсутності узгоджених домовленостей між "Газпромом" і НАК "Нафтогазом" про умови поставок після другого кварталу.

Таким чином, з сьогоднішнього дня Україна знову повністю переходить на реверс газу з ЄС, як і минулого літа, коли обидві сторони - і "Нафтогаз" і "Газпром", подали взаємні позови в Стокгольмський арбітраж 16 червня.

У червні Україна імпортувала з боку Європи 789 млн куб. м газу (у т. ч. зі Словаччини – 716 млн куб. м, з Угорщини – 73 млн куб. м), тоді як з боку Росії було імпортовано тільки 504,6 млн. куб. м.

В цілому за підсумками першого півріччя 2015 року Україна імпортувала з ЄС близько 6,3 млрд куб. м газу, з РФ – 3,7 млрд куб. м.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі